Nejen mladí lidé, studenti, ale i starší dospělí shání brigády, přivýdělky a občasné práce. Pro studenty je výhodné pracovat doma kvůli dojíždění, pro maminky na mateřské kvůli dětem… Každý má jiný životní rytmus a ne všichni mají možnost dojíždět do větších měst. Jaké jsou možnosti brigád na doma?

Manuální činnost to je brigáda na léto

Jste-li trpěliví a zruční, určitě se najdete v nabídkách brigád, jejichž součástí je práce s korálky nebo také s vlnou a jehlicemi. Abyste si vydělali peníze touto cestou, nemusíte ani shánět zaměstnavatele. Jednoduše vyrobte pár předmětů, nabídněte je přátelům, ti o vás řeknou dál a nakonec můžete vyrábět šperky, oblečky a jiné i na zakázky.

Doučování, brigáda pro studenty

Doučovat nemusí jen studenti, je to skvělá forma výdělku i pro dospělé. Všichni přece zvládneme matematiku základní školy. Stačí rozvěsit letáky po vesnici nebo i v nejbližších vedlejších a čekat, až se vám někdo ozve. Vyšší zájem o doučování možná pocítíte během školního roku, nicméně i o prázdninách někteří potřebují doučovat.

Jste studenti? Potom se určitě orientujete i v učivu středních, případně vysokých škol. Ze začátku bude vaši pomoc potřebovat možná jen pár spolužáků, později se k nim mohou přidat studenti dalších ročníků, fakult i zcela jiných škol. To je vhodná brigáda pro vás.

Kreativně využitý čas

Pracovat doma můžete i zpoza svého počítače. Je tu možnost vymýšlení propagačních log, sloganů, psaní článků nebo také grafických podob reklam a plakátů. I touto cestou lze vydělávat jen sám na sebe, možná je však lepší najít někoho, kdo vám práci zadá. Je lepší řídit se určenými pravidly.

Vše je na vás – je důležité vyzkoušet si, co vás baví a co vám jde. Nezapomeňte však být opatrní, protože mnoho prací z domova je přes internet, kde mohou být podvodníci. Pokud to nejde jinak, hledejte zaměstnavatele přes ověřené agentury. Například Žirafa.cz je sice mladou, ale za to inovativní pracovní agenturou. Ví přesně, co vám nabídnout!

 

 

Napsat komentář