Letní brigády a sezónní práce ve Velké Británii nabízejí poměrně vysoké výdělky a také možnost, jak se zdokonalit v angličtině. Mimo jiné se můžete seznámit se zajímavými lidmi. Počítejte však s tím, že je třeba hledat zavčas, o tyto práce je velký zájem a bývají rychle zaplněna.

Brigády ve Velké Británii a administrativa

Brigády ve Velké Británii nevyžadují vyřízení pracovního povolení, ale je potřeba se registrovat na příslušných úřadech v případě, že zde chcete pracovat déle než jeden měsíc. Po dvanácti měsících legální práce už není vyžadována registrace. Rovněž je potřeba si zažádat o číslo státního pojištění.

Brigády

Nabídky na brigády ve Velké Británii naleznete na různých pracovních portálech, v novinách, inzerci, ale i na britském úřadu práce Jobcentre či Jobcentre Plus. Na českém trhu funguje řada personálních agentur, které vám brigády ve Velké Británii zprostředkují. Je to výhodné především pro ty, kdo neumějí dobře anglicky.

Letní brigády

Mezi nejčastější nabídky práce zde jsou sezónní sběr ovoce, práce v turistickém ruchu, v letních dětských táborech nebo na farmách, apod. Na brigádu do Anglie se můžete vypravit sami, s tím, že si zajistíte také ubytování nebo oslovíte agenturu, jak jsme zmínili výše. Pokud to zkusíte svépomocí, můžete začít hledat práci v UK dříve, než se tam vypravíte, třeba oslovením přátel, kteří tam pracují a žijí. Připravte si životopis, sežeňte si dostatek referencí na vybranou pracovní pozici. Také můžete vyrazit do Anglie na slepo a hledat práci až na místě. Největší šanci sehnat práci máte v restauracích, barech, kdy je mzda vyplácena na ruku. Je potřeba mít dobrou znalost angličtiny. Šanci máte sehnat brigádu například také v MC Donald‘s a dalších fastfoodových řetězcích.

Napsat komentář