Společnost ELTON hodinářská připravila pro milovníky zajímavých hodinek speciální edici PRIM TYCHO BRAHE BRONZ L.E. Hodinky z oblíbené kolekce jsou výjimečné nejen použitým materiálem, ale také novým designem číselníku a speciálním řemínkem od Brašnářství Tlustý. Edice bude vyrobena v počtu 10 ks.

Nově upravený design s kontrastně zvýrazněnými subčíselníky zlepšuje přehlednost číselníku a čitelnost speciálních funkcí. Korunka i tlačítka s černěnou úpravou DLC korespondují se základní barvou číselníku. Stejnou povrchovou úpravu má také zadní víko s popisem a průhledem na customizovaný mechanický švýcarský strojek s automatickým nátahem.

Působivé hodinky Tycho Brahe byly inspirovány osobností významného astronoma a astrologa, neodmyslitelně spjatého s dvorem císaře Rudolfa II. Inspirace hvězdnou oblohou je patrná zejména na designu číselníku a také přidaných funkcích. Jednotlivé subčíselníky zobrazují nejen čas v režimu 12 a 24 hodin, sekundy, stopky, datum a den v týdnu, ale také měsíční fázi.

Napsat komentář