Teď je čas jógy:  jak začít a kterou si vybrat

 

Stačí si najít  hodinu a za odměnu se budete cítit štíhlejší, klidnější a odpočatější. A to se hodí. Zvlášť v sychravu a plískanicích. Právě teˇje ten správný čas začít. Bolí vás záda, necítíte se dobře ve vlastním těle, máte splín? Joga vám pomůže.

Joga výborně působí na vnitřní orgány, psychiku i imunitu. Zklidní vás a naučí soustředit se na vnímat tělo. Což vám může znít jako klišé, ale právě to pomůže zapomenout na všechno co nás trápí. A aspoň dát na hodinu hlavě pohov. Jak osvěžující! A víte, co ještě? Výborná je také v tom, že vás odnaučí soutěžit s ostatními, porovnávat se s druhými. V tom se liší od ostatních sportů. Nejlepší jsou totiž všichni… Jedinou komplikací je  vybrat si z pestré nabídky stylů tu správnou, která sedne právě vám.

 

 

Hathajóga

Jemná, jednoduchá. Učíte se správně dýchat, cvičíte základní cviky a praktikujete i zklidňující meditaci.

Pro koho se hodí:

Pro začátečníky co nemají zájem o dynamická či silová cvičení, ale dávají přednost příjemnému protažení, zpevnění a zklidnění. Není fyzicky náročná.

 

Ashtanga

Dynamická, pěkně se zadýcháte a zapotíte. Na začátku se většinou cvičí Pozdrav slunci a následují cviky ve stoji, předklony, zkruty, záklony. V pozicích se zůstává delší dobu takže se hodně posiluje.

Pro koho se hodí:

Pro ty co už cvičí jógu delší dobu.

 

Power

Dynamické intenzivní cvičení plynule na sebe navazujících pozic, které posilují a zároveň protahují. Vedle klasické jógy  jde o další u nás velmi populární formu.

Pro koho se hodí:

Pro každého, kdo chce hodně posílit tělo, mít kondici, užívat si silovější styl.

 

 

 

Bikram

Cvičí se 90 minut v horku v místnosti vyhřáté na 42C, Čeká vás série 26 pozic z hathajógy a dvě dýchací cvičení. Efektivně se spalují tuky, vyplavují toxiny a posiluje imunita.

Pro koho se hodí:

Pro zimomřivky i pro ty co milují teplo. Opatrní by měli být kardiaci a lidé s vysokým tlakem

 

Acro

Cvičení ve dvojici, protahujete se navzájem. Jsou to balanční pozice, protažení je dokonalé.

Pro koho se hodí:  

Pro odvážné a hravé

Vyberte si z široké nabídka a začněte hned. Odměnou vám bude pevné tělo, harmonie duše a mysli.

 

 

Napsat komentář