USA, 2016, 97 min

Americké drama Collateral Beauty: Druhá šance vsází na hvězdné obsazení (Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley, Helen Mirren, Edward Norton) a na divákovy city. První vsázka se režisérovi Davidu Frankelovi vyplatila  ̶  herecké výkony jsou více než podařené a zvláště Kate Winslet věříte každé slovo i gesto, které herečka roli propůjčuje. Stejně tak Will Smith, jenž má s dramatickým žánrem mnohé zkušenosti  ̶  vzpomeňme například na film Sedm životů nebo Štěstí nadosah, si ve své roli vede bravurně a podává solidní herecký výkon.

Nicméně pokud jde o samotný příběh, Collateral Beauty značně za filmy jako je právě Sedm životů nebo Štěstí nadosah zaostává. Děj je více než předvídatelný, v podstatě již od začátku filmu vlastně víte, jak to celé dopadne, zápletka je zbytečně překomplikovaná a scénář místy hodně slabý a bez nápadu. Kvůli přeplácanosti a nedotaženému scénáři je pak i přes dobré herecké výkony celkový dojem z filmu dosti chaotický.

Chtělo by to přestat tlačit na pilu a odpoutat se od potřeby diváka za každou cenu rozplakat. Možná že by se pak z filmu stalo opravdové drama ze života člověka, který se vyrovnává s osobní tragédií a jeho přátelé a rodina se mu v tom snaží pomoci. Vzhledem ale k tomu, že režisér do filmu zakomponoval „fantaskní notu“ a až příliš dojemnosti se z celého příběhu vytratila uvěřitelnost. Divák tak nemá možnost se s hlavními hrdiny sžít a z filmu si odnést hlubší zážitek.

Film Collateral Beauty: Druhá šance není vysloveně špatný, jen by potřeboval hlubší myšlenku a více lidskosti k tomu, aby se z průměru vynesl do pomyslného filmového nebe hollywoodských melodramat. Každopádně ten, kdo tento druh citových dramat vyhledává, nebude z filmu zklamán.

 Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Český magazín

Krásné Bydlení

SEO odkazy

Napsat komentář