Sklo už dávno nepatří jen do vitrín obchodů a okenních tabulek a stále častěji se podílí na tvorbě interiéru. Aby taky ne. Do interiéru vnese světlo, lehkost a prostor. Je schopné rozdělit místnosti na funkční celky a zároveň nechat interiér opticky spojený. Hodí se prakticky všude a do každého stylu a díky speciálním úpravám zajistí i potřebné soukromí. A navíc působí velmi elegantně.

Na trhu je celá škála výrobků od čirých skel po zabarvená, či od matných až po ornamentní. A když se vám zachce, můžete mít dokonce na každé straně dveří jiný motiv, aniž by se navzájem překrývaly nebo rušily.

Žádná omezení nečekejte, ani co se týče typu dveří. Sklo je možné použít do jednokřídlých či dvoukřídlých otočných dveří, jež se hodí například do chodeb koupelen či ložnic. Posuvné dveře ze skla jsou naopak ideální všude tam, kde je potřeba ušetřit místo a zajistit přístup světla. Otevírají se totiž posunem na stěnu nebo dokonce přímo do ní. Skleněné mohou být i kyvné dveře, takzvané „lítačky“, jež se otevírají v obou směrech, a tak najdou uplatnění především ve větších bytech či domech. 

Svírají vás trochu pochyby, zda je sklo ve dveřích praktickým a bezpečným řešením? Strach určitě není na místě. Moderní skleněné dveře nejenže skvěle vypadají, ale obsahují bezpečnostní kalené sklo, které je ve srovnání s běžným sklem výrazně odolnější. „Kalením získává sklo zhruba pětinásobnou pevnost, nelze jej tedy snadno rozbít. Pokud by k tomu přeci jen došlo, například nárazem na ostrou hranu, tříští se na malé tupé kousky, stejně, jako například sklo v autě. Pořezání tedy rozhodně nehrozí,“ říká Martin Rataj, produktový manažer společnosti Sapeli, který odpovídá za unikátní ucelený program celoskleněných dveří Sapglass.

Jedno upozornění pro vás přeci jen na závěr máme. Ať už zvolíte jakýkoli typ otevírání, počítejte s tím, že na skleněných dveřích více vyniknou prvky jako nábytek, závěsy, kliky, či kování. Zapojte proto svůj smysl pro detail a věnujte jejich výběru dostatečnou pozornost. 

Napsat komentář