Apeninský poloostrov je kolébkou evropské kávy. Právě do Benátek se přes moře dostala na starý kontinent první kávová zrna. Stalo se tak až na přelomu 16. a 17. století. Od té doby se z italské kávy stalo synonymum pro excelentně připravenou, lahodnou a voňavou kávu, která je silná „tak akorát“. Velmi často jde také o to vůbec nejlepší, co si můžete dopřát.

Svůj život si bez kávy většina Italů zkrátka představit neumí. A to v kteroukoliv dobu. Ráno, odpoledne, v noci… Jen její příprava se liší od domácnosti k domácnosti. V každé vám však jistě řeknou, že právě ta jejich je nejlepší.

Pojem „italská káva“

Jak je známo, na Apeninském poloostrově se kávovník nepěstuje. Nejsou pro to zde dostatečné geografické a klimatické podmínky. Kde se tedy vzal tento lehce matoucí pojem? Italové jsou mistři především v jejím pražení, mletí a celkově zpracování. Díky tomu získá káva velmi specifické vlastnosti. Právě proto se vždy po dovezení přejmenovává.

A odkud Italové kávu dovážejí? Z těch nejvyhlášenějších destinací! Z Brazílie, Kolumbie, Indonésie a také Centrální Ameriky. Kávovníky mají v těchto oblastech ty nejlepší podmínky, a zrna podléhají přísným kontrolám kvality. Do Itálie se zkrátka dostane jen to nejlepší…

Italské espresso

Mezi nejoblíbenější druh kávy, který nám Itálie dala, patří jistě espresso. Čím se vyznačuje? Především svojí velkou sílou. Jeden šálek toho nápoje vás skutečně nakopne. Velmi důležité je jej připravovat s malým množstvím vody.

Právě tím, je italská káva tak specifická. Italové vždy přesně dodržují způsoby přípravy. Ať už se jedná o zmíněné espresso, cappuccino nebo třeba latte.

Luxusní zrnková káva

Dopřejte si opravdu originální a exkluzivní zážitek. Eshop s kávou Vito Grande nabízí stejnojmennou zrnkovou kávu jedinečné kvality. V každém šálku naleznete jedinečnou chuť, úžasnou vůni a plnou pěnu. Jednoduše vlastnosti té nejlepší kávy.

Prodej zrnkové kávy je u Vito Grande na té nejvyšší úrovni!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum Zprávy

Press-News.cz

 

Napsat komentář