Královský koláč je typická francouzská pochoutka, která se peče již od 14. století na svátek Tří Králů. 

Kromě toho, že si na něm můžete pochutnat jen jednou v roce, má tento koláč ještě jednu zvláštnost. Uvnitř je totiž zapečená figurka a kdo ji ve své porci dostane, stává se pro tento rok králem! Původně šlo o fazoli, posléze miniaturku Ježíška, dnes ale může figurka znázorňovat v podstatě cokoli a je oblíbeným sběratelským kouskem. Kdo ji najde, získá královskou korunu a zaručí si na celý rok prosperitu a štěstí. Může si také k sobě zvolit královnu. Zároveň se však musí postarat o to, aby na svátečním stole královský koláč nechyběl příští rok. 

V rezidenci francouzského prezidenta se každoročně podává obrovský Královský koláč, na kterém si pochutná až 150 osob. Bohužel v tomto koláči figurku nenajdete. Důvodem je etiketa – copak by v přítomnosti prezidenta mohl být někdo jmenován králem?

Královskou korunu a keramickou hračku dostanete ke koláči i ve francouzském pekařství PAUL. Do skvělého mandlového koláče můžete figurku sami schovat a Vaše rodina či přátelé se můžou pustit do pátrání. Jen pozor na zuby! Koláč bude v prodeji jak v kamenných prodejnách, tak i na e-shopu od 28.12. do Tří Králů. Více na www.paul-cz.com 

Napsat komentář