Historie nošení hodinek je poměrně dlouhá, sahá až do počátku 16. století. Ty tehdejší byly ovšem kapesní, první náramkové hodinky jsou ryze novodobou záležitosti. Objevují až počátkem 20. století. Od té doby se staly pro obě pohlaví nepostradatelným módním doplňkem. Podle čeho si vybrat ty své?

Přemýšlejte o stylu, příležitosti i ceně

Na paměti mějte především to, že budete jen velmi obtížně hledat jediné hodinky, které se hodí na všechny příležitosti. Minimálně jedny sportovní a jedny elegantní určitě využijete, vybrat si ze z velké škály pánských hodinek různých stylů můžete například u značky Curren.

Přemýšlet o výběru byste měli tím důkladněji, že se nejedná o každodenní investici. Zejména pánské hodinky bývají mnohdy symbolem společenského postavení, proto se rozhodně nevyplatí trvat na tom, že je pořídíte za každou cenu levně. Svou cenovou hranici si však zaručeně stanovte.

Jak mají vypadat konkrétní hodinky

Zajímat by vás mělo nejen to, jak konkrétní model vypadá, ale také to, co skrývá uvnitř. Jinými slovy, podívejte se na strojek. Rozlišujeme tři typy – strojky analogové, digitální a quartzové. Dále byste se měli zaměřit na řemínek, typicky kožený, dále také kvalitnější ocelový či ryze sportovní plastový. Pokud se jedná o  náramkové hodinky dámské totiž platí, že kov působí o něco elegantněji a bude lépe harmonizovat s osobností nositelky, pokud si potrpí na maximální ženskost. Nezapomeňte si všimnout rovněž materiálu, z něhož je vyrobeno sklíčko. To může být safírové, minerální či akrylátové (neboli plastové). Liší se od sebe odolností.

Zohlednit byste tedy měli aktivity, které s hodinkami na ruce míníte provozovat. Chcete-li elegantní dámské hodinky, které si vezmete pouze příležitostně do společnosti, nemusíte do nich investovat tolik jako do odolného modelu na každodenní nošení.

Krátce o hodinkách dětských

Nároky na vyšší odolnosti platí rovněž pro dětské hodinky, které v našich krajích stále nejsou tak zcela běžnou záležitostí. Přitom jde o ideální dárek, jímž děti vychováte ke zodpovědnému nakládání s časem a naučíte je plánovat. Dětské hodinky bývají zpravidla veselé, barevné a vaši nejmenší je jistě ocení více než ty vyřazené po vás. Řemínky jsou vesměs kožené, to kvůli snížení váhy. A nanejvýš vhodné je rovněž i to, aby byly voděodolné. I tak ale počítejte, že reálně hrozí, že je děti zničí, proto do nich příliš neinvestujte.

Široký výběr dámských, pánských i dětských hodinek, dále šperků a doplňků, jako jsou kabelky, a mnohem více najdete na e-shopu hgm.cz. Radost můžete udělat náhrdelníkem ve tvaru srdce či kvalitní stylovou peněženkou.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

 tiskové zprávy     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Napsat komentář