Už jste někdy narazili na tak dokonalou pracovní nabídku, že jste pochybovali, zda mohla být vůbec skutečná? S největší pravděpodobností nebyla. Internet se hemží pracovními inzeráty od podvodných firem, kterým zpravidla jde úplně o něco jiného, než o získání kvalitního zaměstnance. Naučte se je rozpoznat hned na začátku, říká Pavlína Navrátilová z pracovního portálu Personalistka.cz.

  1. Koláče bez práce

Vydělejte si 10 000 Kč z pohodlí domova. Pracujte jen dva dny v týdnu a každý měsíc vám na účtu přistane 15 000 Kč. Ano, zní to jako ideální příležitost, ale přesně takhle lákají nabídky podvodných firem. Nezapomínejte, že práce není žádná flákačka. Jak říkaly naše babičky: „bez práce, nejsou koláče.“

  1. Platit má zaměstnavatel 

Po rozkliknutí „zázračných“ nabídek většinou zjistíte, že se bez poplatku dál nedostanete. Stránka vám pracovní nabídku zobrazí až po zaplacení poplatku 99 Kč přes SMS. Od takové inzerce práce dejte ruce pryč. 

Na pozoru se mějte i před vstupními poplatky. Zaměstnanec pracuje, zaměstnavatel platí. Tak to vždy bylo a vždy bude.

  1. Místo platu, provize

Jestliže pracovní nabídka slibuje pouze provize, z 90 % nepůjde o seriózní firmu. Pokud inzerát nenabízí alespoň základní plat, pravděpodobně strávíte měsíce tvrdou prací s mizivým výdělkem. Vysoké provize se slibují snadno, zvlášť, když se je firma nechystá platit. 

  1. Inzerát lže

Najdete si lákavý inzerát administrativní pracovnice s velmi slušnou měsíční mzdou. Často až příliš slušnou. Na pohovoru se ale dozvíte, že prvních pár měsíců musíte strávit na ulici prodejem parfémů. V takovém případě se otočte na podpatku a jděte hledat dál. Tady vás žádná administrativa s nadpozemským platem čekat nebude. 

  1. Vy nejste cílem jejich zájmu

Pokud se na pohovoru vyptávají na vaše kolegy, bývalého šéfa nebo rodinné příslušníky, vy je asi moc nezajímáte. Taková firma z vás chce jen vytáhnout informace a užitečné kontakty. Slibnou kariéru u nich určitě nehledejte. 

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Napsat komentář