Chcete prodat nějaká umělecká díla a zajímá vás, jak to vlastně chodí? Kde obrazy zpeněžit a jak? Výkup obrazů s sebou nese riziko prodeje pod cenou, proto se nenechte ošidit nebo odbýt. Férové a profesionální jednání vás čeká v Galerii Kodl. Určitě se vyhněte pochybnému prodeji přes internet nebo pomocí neznámých prodejců.

Výkup obrazů

Před výkupem obrazů nechte dílo odborně posoudit

Pokud nejste odborníci, nemůžete posoudit, jakou má dílo hodnotu. Určitě se vyplatí nechat jej ohodnotit profesionály. Tento krok se vám následně při 40plus vyplatí, protože jej neprodáte zbytečně pod cenou. Jinak by se mohlo stát, že vás někdo přesvědčí dílo prodat za mnohem nižší částku, jelikož pozná, že tomu nerozumíte.

Výkup obrazů za adekvátní cenu

Odborný odhad ceny obrazu vám provedou i v Galerii Kodl. Nechce se vám cestovat s dílem tam a zpět, zejména, je-li rozměrné? Nemusíte. Většinou stačí jej důkladně popsat a vyfotografovat. Ušetřete si jednu cestu a díky tomu se nemusíte bát, abyste obraz nepoškodili nebo nebyl odcizen, pokud má velkou hodnotu. Do Galerie Kodl lze zatelefonovat a domluvit si návštěvu odborníka přímo u vás doma. K dalšímu postupu může patřit to, že s pracovníky galerie na místě sepíšete smlouvu a dílo bude odvezeno a prodáno. Odvézt dílo někam k výkupu obrazů bez odborného posudku je nerozum a můžete hodně prodělat.

Restaurování někdy předchází výkupu obrazů

I poškozený obraz lze prodat. S cenou je nutno jít o něco dolů nebo kontaktovat Galerii Kodl s otázkou případného restaurování a opatření obrazu novým rámem. Pak je výkup obrazů mnohem snazší. Spočítejte si, zda se vyplatí investice do opravy, nebo raději prodat obraz za nižší cenu. Váš obraz může okamžitě putovat do aukční síně nebo do komisního prodeje, pokud se rozhodnete pro rychlý výkup obrazů galerií.

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

Otevírací doba:
Po – Pá 10:00 – 18:00 hod.

tel.: +420 251 512 728
mobil: +420 602 327 669
e-mail: galerie@galeriekodl.cz
web: www.galeriekodl.cz

6 thoughts on “Jak probíhá výkup obrazů?

 1. Dobrý den,mám doma obrazy ,které bych chtěla prodat.Obracím se proto na odborníky a prosím o informaci.Děkuji Hartmannová
  Vyoral 1948 olej ovocné zátiší 70×58,5
  Jirmčisek? 1948 olej fialkz ve váze 25×23
  Bláhová olej šeřík ve váze 13×13
  Martinec 1969 olej vesnice pod sněhem 83×64

 2. Dobrý den,
  vlastní po otci dva obrazy ,rád bych je prodal,ale nevím cenu
  foto bych Vám zaslal
  na jednom obrazu je poškozeno jméno autora bylo tam D.Carlo nebo něco takového.je to olejomalba
  na zadní straně je štítek Gehaffhausen Sehweitz nutno vidět.
  děkuji Vám za zprávu
  Miroslav

Napsat komentář