Málokterý módní doplněk je současně tak praktickou věcí jako právě peněženka. Navíc je to asi nejčastěji používaný doplněk. Při každém placení ji vytahujeme a tak by měla být z kvalitního materiálu a v líbivém designu, abychom se za ni nemuseli stydět.

Navíc by měla být také čistá. Peněženka pánská bývá častěji špinavá, protože pánové nedisponují výhodou kabelky a tak velmi často nosí svou peněženku v zadní kapse kalhot. Peněženku pokládáme na nepřeberné množství nejrůznějších povrchů a tak často bývá nejen viditelně špinavá, ale také plná bacilů, které vidět nejsou. Bankovky patří k „nejnehygieničtějším“ věcem obecně. Sahá na ně denně spousta lidí. Proto svou peněženku občas otřete alespoň vlhčeným antibakteriálním ubrouskem.

Pokud vlastníte peněženku koženou, zeptejte se prodejce, jakým způsobem kůži ošetřovat, aby vám vydržela co možná nejdéle. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství přípravků na kůži, které vám pomohou odstranit nejen nějaký ten flek, ale zároveň kůži impregnují a ošetřují. Budete se tak ze své peněženky radovat déle.

Dámy se musí starat také

Peněženka dámská má tu výhodu, že mívá v kabelce komfortnější úložný prostor. Ale! Je tu jedno veliké ale. Dámy, ruku na srdíčko, všechny víme, že dámská kabelka je jednou ze světových záhad, většinou skrývá spoustu velmi zajímavých předmětů. Náhradní kalhoty, makeup, silonky, svačinku do práce. Maminky mají v kabelce ještě širší repertoár podivností – od náhradního dudlíku po vlhčené ubrousky. Co se týče bacilů, ani vnitřek kabelky, ani povrch dámské peněženky jich nejsou ušetřeny.

V době koronaviru se opravdu o své peněženky starejte, abyste tento virus nedostali. Mohlo by se stát, že díky dlouhodobé pracovní neschopnosti pak bude vaše peněženka prázdná, a to nechce nikdo z nás.

Napsat komentář