Elektrokola jsou poslední dobou stále oblíbenější a oblíbenější. Široké veřejnosti umožňují dojezd na opravdu dlouhé vzdálenosti a nemusíte se obávat ani náročnějších terénů a profilů. Takže si užijete pořádný výlet na kole a nejste limitováni ani drobným handicapem.

Jak ale vybrat takové elektrokolo? Výběr je podobný jako u klasického jízdního kola. Můžete mít tedy elektrokolo městské, trekingové a krosové, horské i celoodpruženku. Motor elektrokola je uložen v předním nebo zadním náboji nebo na středu.

Výkon motoru elektrokola může být maximálně 250W. Ten je shodný téměř u všech typů elektrokol. Čím se ale liší, to je napětí. To se pohybuje od 24 V až po 48 V u elektrokol do těch nejnáročnějších terénů. Dle platných zákonů je maximální možná rychlost na elektrokole 25 km/hod.

Kvalita materiálu na prvním místě

Stejně jako u klasických jízdních kol, je třeba věnovat pozornost materiálu rámu kola, vidlice, sedlovky a řídítek a vybavení kola. Na kvalitní brzdy myslete zejména, chcete-li jezdit v terénu a v kopcích.

Pokud už máte tohle všechno vyřešeno, vyražte do specializovaného obchodu, kde si elektrokolo můžete vyzkoušet a porovnat různé typy. V MMR E-bike vám ochotně se vším poradí a poskytnou záruční i pozáruční servis elektrokol.

Užívejte si dlouhé projížďky v náročném terénu. Elektrokolo vám pomůže, když síly dojdou.