Studujete střední školu, ale říkáte, si že by to chtělo změnu? Co takhle strávit rok na střední škole v zahraničí? Vybrat si můžete z celé řady programů i zemí, ve kterých můžete studovat. Nejoblíbenější je Velká Británie, kde se zdejší College specializují nejen na místní, ale i zahraniční studenty.

Studium středních škol ve světě

Studovat střední školu můžete také na Novém Zélandu, v USA nebo ve Francii, v Irsku či v Kanadě. Pokud nechcete nikam daleko, vydejte se na zkušenou do Německa. Součástí studijních programů je ubytování v hostitelských rodinách. V každé zemi je kvalita škol jiná, někde je vhodnější připlatit si za studium na soukromé škole. V případě, že si nejste výběrem jisti, obraťte se na agenturu, přes kterou chcete vycestovat. Zkušený personál vám pomůže vybrat vhodnou střední škol.

Proč využívat jazykové kurzy v zahraničí?

Důvodů, proč využívat jazykové kurzy v zahraničí je hned několik. Nejenže se zdokonalíte v daném jazyce, ale také se osamostatníte. Dalším důvodem je životní zkušenost k nezaplacení. Díky pobytu v hostitelských rodinách poznáte, jak se v dané zemi žije, jaké mají zvyky a tradice. Rovněž se seznámíte s mnoha novými lidmi a připravíte se na start do života.

Kritérií pro výběr vhodné střední školy je spousta. Připravte si seznam toho, co od školy požadujete a následně si sjednáte schůzku s poradcem, který vám pomůže vybrat vhodnou školu. Škol k výběru je celá řada a každá vám dá něco jiného. Vždy jde o celodenní program spojený s výukou angličtiny. Mezi cenově nejvýhodnější patří studium angličtiny v USA. Poznáte zde místní kulturu a životní styl, díky pobytu v hostitelské rodině na základě vašich zálib a požadavků přivyknete nové zemi velmi rychle. Studovat můžete v Severním Mitchiganu, Severní Karolíně nebo v Georgii.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEO odkazy

eKompetence.cz

StyleMag.cz

Napsat komentář