Na letošním olympijském hokejovém turnaji uvidíme pouze hráče druhé kategorie. NHL totiž nepovolila start svých hráčů na olympiádě. Nejlepší hokejová liga světa se zkrátka přerušovat nebude. Olympijský turnaj, který by měl být výkladní skříní celosvětového hokeje, tak bude na úrovni Mistrovství světa.

Zdroj: Facebook.com

Peníze. Peníze a zase peníze. Důvod nedohody mezi kanadsko-americkou NHL a olympijským výborem je zcela zřejmý. Zámořské soutěži se zkrátka nechce přerušovat vrcholící boje o playoff a riskovat drahá zranění svých zlatých prasátek. IIHF se sice zavázala zaplatit 20 milionů dolarů za náklady spojené se startem hvězd z NHL, což je například hodnota 1300 Bitcoinů, ale ani to nakonec nestačilo.

Majitelé klubů zkrátka nemají důvod riskovat. Pokud vezmeme v úvahu, že na minulých olympijských hrách v Soči se zranili například John Tavares z New Yorku Islanders, nebo Aleksander Barkov z Floridy Panthers, kteří  už se v sezóně na ledě neobjevili, není se vlastníkům ani moc co divit.

Přerušení NHL na sedmnáct dní v době olympijských her by mělo samozřejmě i značný ekonomický dopad. Přestávka by totiž byla zrovna v době konce ligy amerického fotbalu, kdy je zájem diváků logicky vyšší.

Zajímavé je, že ani většina zámořských fandů se v otázce přerušení ligy a startu nejlepších hráčů světa na olympijském hokejovém turnaji nevyjádřila pozitivně. V USA bylo proti dokonce 73% dotázaných fanoušků hokeje. Američané jsou zkrátka na svou soutěž hrdí a nechtějí si jí nechat ničím narušovat.

Dalším důvodem pro nepřerušení je vzkríšení Světového poháru, který se hraje před sezónou. Zde se představili skutečně ti nejlepší hráči ze všech účastnických zemí a celá podívaná měla velký ohlas. Právě touto cestou se chce nejlepší hokejová liga světa vydat.

Zámořské týmy se na olympijském hokejovém turnaji rázem ocitli na seznamu  outsiderů. Nominace sice ještě uzavřeny nejsou, ale například na soupisce USA už se ocitl brankář Brandon Maxwell z Mladé Boleslavi, který v letošním ročníku extraligy odehrál doposud 29 zápasů. Vskutku zářivá náhradada za Jonathana Quicka, Coryho Schneidera, nebo Jimmyho Howarda.

Šance na český úspěch ovšem rapidně vzrostly. Jak nakonec celý turnaj na olympiádě v hokeji se dozvíme na konci února letošního roku. Lesk zlatých medailí ale určitě nebude takový, jako kdyby se bojů o ně zúčastnili i ti nejlepší. Hokejové hvězdy hrající v zámoří si zkrátka olympijskou náladu budou muset zažít pouze na herních konzolích  Xbox, nebo Playstation.

Napsat komentář