V kavárně na náměstí sedí u stolku vysoký elegán, na kterého se usmívá sympatická blondýnka se zářivě modrýma očima. Svižným a jistým krokem se k nim blíží servírka v černé zástěře, před dámu pokládá čokoládový dort s minerálkou a před muže latté s dokonale jemnou pěnou. Když kávu položí na stolek, spočine na muži na chvíli pohledem. Tiše si povzdychne. Líbí se jí muži v dobře padnoucím obleku. Pokud si s jeho výběrem dáte záležet i vy, jistě se příště bude přesně takhle dívat na Vás!

Kvalitní oblek

Kvalitní a především dobře padnoucí oblek by měl být nedílnou součástí šatníku každého muže, ba dokonce by jich v takovém šatníku mohlo být i několik. Díky správnému obleku můžete zapůsobit na svého potencionálního zaměstnavatele i obchodního partnera, řadíte se jím do jistého společenského kruhu. Především pro manažery a všechny ostatní, kteří působí na vysokých pozicích v nejrůznějších institucích, je oblek v podstatě každodenním pracovním oděvem.

A jaké obleky lze vlastně nalézt na trhu? V případě hledání vhodného manažerského oděvu můžete volit mezi jednořadovým a dvouřadým sakem, přičemž první verzi lze doporučit zejména pánům se širšími rameny. Jednořadé sako patří mimo to i k oblíbenější verzi v českých končinách, a to v podobě s dvěma či třemi knoflíky. Dvouřadá saka nacházejí svůj původ ve vojenství a působí na okolí slavnostnějším dojmem, je tedy vhodné je nosit výhradně v kombinaci s elegantní košilí a dále motýlkem či kravatou. Saka se vyrábějí s jedním či dvěma rozparky, případně zcela bez rozparku. Kvalitní obleky se pak vyznačují zejména lepšími knoflíky, které jsou zhotoveny z rohoviny, nikoli tedy z umělé hmoty. Kalhoty lze vybírat ve standartním i zúženém stylu, a pakliže chcete působit opravdu profesionálně, neměli byste nikdy sako nosit s takovými kalhotami, které nejsou součástí kompletu.

Už máte vybraný ten správný model? Pokud ano, vzhůru pro něj. A hned potom na latté!

 

Napsat komentář