Kdo by nechtěl zakusit svět z výšky, létat v oblacích a na chvíli porazit zákony gravitace, které nás poutají k pevní zemi. Někomu se o tom zdá ve snech, jiný má to štěstí, že si létání může vyzkoušet i v bdění. Letět vrtulníkem nad Prahou za jasného dne je jeden ze zážitků, na který se jen tak nezapomíná. Zážitkový let vrtulníkem je krásný dárek pro dědu i vnuka. U technicky založených jedinců je úspěch zaručen. A co takhle pozvat dámu svého srdce na let jejího života? Na to žádná jen tak nezapomene. 

Jako z akčního filmu

Rádi se koukáte na akční filmy, kde hrdina uniká z před nepřáteli na stroji s hučícími lopatami vrtulí? Nebo se vám líbí záběry z dronu a chtěli byste je vidět na vlastní oči, ne jen přes obrazovku počítače? Chcete jen pozorovat svět z jiného … trochu ptačího úhlu? Lákají vás stroje a toužíte trochu nahlédnout do světa pilotů? Adrenalinový vrtulníkem typu Robinson R44 je něco, co dovede pořádně rozbušit srdce dobrodruha či dobrodružky. Čekáte, že za chvíli budete skákat mezi kmen lidožravých opic nebo máte za úkol splnit tajnou misi. Sluchátka na uších máte, ale chybí ještě zbraň v rukou a padák v batohu na zádech.

Let vrtulníkem

Let vrtulníkem

Ladný start kolmo vzhůru. Jako tenounký had vypadá modravá stužka řeky Vltavy, červené stříšky se kupí podél šedých nitek silnic, stromy se tváří jako chundelatý zelený koberec s rezavohnědými vzory způsobenými kůrovcovou kalamitou. Po dálnici D1 se šine nekonečný provazec aut vypadajících jako řada mravenců nosících zásoby do mraveniště. A nad hlavou s hukotem víří soustava lopat, která udržuje stroj ve vzduchu díky vzduchovému polštáři. Klidný let nechá nerozbouřené i náročnější žaludky. Žádné divoké výkruty a akrobatické kousky ve vzduchu nečekejte. Vrtulník se dovede za správného počasí pohybovat vznešeně a s grácií. Přistání a vystupovat.

 

 

Napsat komentář