Začnete ráno šálkem výborné kávy, pravým francouzským croissantem a plátkem novin, ve kterých si výjimečně přečtete jen samé pozitivní zprávy. S jakýmsi pocitem lehkosti – dnes se Vám totiž do práce opravdu chce – se obléknete. Zápěstí obtočíte hodinkami a naposledy před odchodem pohlédnete do zrcadla. Pokud se Vám v tu chvíli bude zdát, že Vám něco chybí, zvažte, zda byste svůj šatník neměli obohatit třeba takovým luxusním hedvábným šátkem. Protože právě ten může přímo perfektně doplnit Váš outfit!

Luxusní šátky

Přírodní hedvábí je unikátním materiálem pocházející z výměšků housenky bource morušového, která se začala plánovaně chovat již ve 3. tisíciletí před naším letopočtem v Číně. Čína, výrobní monopol hedvábí, vyvážela tento okouzlující materiál do Persie i Říma, tajemství vzniku si však dokázala uchovávat až do 6. století našeho letopočtu. Přírodní hedvábí bylo pro své vlastnosti oceňováno v minulosti a mnohými plusy zaujme i dnes – hedvábné šátky disponují šarmantním leskem, ohebností, lehkostí i výbornými izolačními schopnostmi. Bohužel je však právě toto pravé přírodní hedvábí stále více vytlačováno levnějšími syntetickými materiály, proto je nyní snad úplně nejlepší čas proto, abyste neváhali a pořídili se kvalitní a exkluzivní kousek do vašeho šatníku.

Pokud se rozhodnete investovat do kouzla hedvábí, nezapomeňte také dodržovat několik základních principů péče o něj. Hedvábné šátky nikdy neperte v pračce, v úplně ideálním případě využívejte služeb kvalitních a ověřených čistíren. Pravé hedvábí může při neodborném praní změknout a zkrepovatět, ruční praní se doporučuje snad pouze v případech, kdy se vám zdá látka příliš tvrdá, a rádi byste praním dosáhli splývavější konzistence. V takovém případě perte hedvábné šátky ručně ve vodě o teplotě 30°C.

 

 

 

 

Napsat komentář