Zaujmout na obchodní schůzce nemusí být úplně jednoduché, a zvláště v případě, kdy zastáváte vysokou pracovní pozici, byste si měli do detailu promyslet nejenom styl komunikace a obchodní strategii, ale i volbu vlastního oděvu a doplňků. Nejrůznější batůžky mohou být sice velmi praktické, k dobře padnoucímu obleku se však mnohem více hodí klasický a nadčasový manažerský kufřík.

Manažerské kufříky

Manažerské kufříky lze zakoupit v různých cenových relacích, za těmi nejkvalitnějšími navíc mnohdy stojí skutečně mistrovská ruční práce. Kufříky se vyrábějí z luxusních materiálů, mezi které patří jak kůže, tak třeba i skvěle zpracovaný hliník. Mimo design hraje samozřejmě velkou roli i úchop, který by měl být ergonomicky tvarovaný a pohodlný, dále pak zejména vnitřní uspořádání. Kufřík vybírejte tak, aby dokonale ladil k Vašemu oblíbenému obleku i botám a byl pro Vás co nejvíce praktický z hlediska organizace. Součástí bývá zpravidla prostor pro dokumenty maximálně formátu A4, úchyt pro propisky či psací pera, kapsář na vizitky a mobilní telefon. Praktická navíc může být i kapsa na razítko.

Vizuálně neprofesionálně mohou u manažerských kufříků působit odřené rohy, proto je vhodné vybírat zejména takové produkty, které disponují zpevněnými vnitřními hranami. I tak se ale manažerské kufříky neobejdou bez řádné péče, a to zvláště, pokud jsou zhotoveny z kůže. Tuto péči byste ale koneckonců měli věnovat i dalším koženým doplňkům – botám, peněženkám či třeba opaskům. Vzhledem k tomu, že je kůže přírodním materiálem, lze říci, že stále pracuje – dýchá, reaguje na vlhkost či mastnotu a prach. Pro perfektní vzhled je tedy vhodné pravidelně používat speciální impregnační přípravky a kufřík hýčkat i vyživujícími krémy a tuky. Pokud si však nebudete vědět rady a budete toužit po tom, aby bylo o Váš kufřík opravdu dobře postaráno, můžete si vybrat i z široké nabídky služeb čistíren, které se specializují právě na práci s koženými doplňky a oděvy. V čistírnách lze zajistit krom odstranění vzniklých nečistot i dobarvování, impregnaci a revitalizaci kůže.

 

 

 

 

Napsat komentář