Bývala tak chudá, že se nechávala fotit nahá, aby měla na jídlo a činži.

Když dobyla Hollywood, neměla o peníze nouzi, mohla si dovolit vše na co si vzpomněla a každé její přání bylo splněno. I přesto si uvědomovala, že bohatství není v životě to co chce.

Marilyn Monroe

Vše začalo narození do ne zrovna idylické rodiny. Nikdy nezjistila kdo je její otec a její nervově narušená matka Gladys nebyla zrovna vzorný rodič. Matka jí nechala napsat do rodného listu jméno svého druhého muže, který od rodiny odešel ještě před narozením Marylin. jako dítě se potloukala po pěstounských rodinách a přežila to prý jen proto,že měla velký sen – stát se herečkou.

Jenže není vše tak jednoduché jak si vysníte.

Aby se aspoň jednou denně najedla a nekončila na chodníku bez střechy, pózovala nahá různým fotografům. Její krásné tělo vystavovala na obdiv a snažila se přežít. První úspěchy přišly až po změně barvy vlasů z brunetky na plavou blondýnku.

Vdala se třikrát a nejlepší rodinné zázemí ji poskytl tehdy už známí dramatik Arthur Miller.  Krásná, slavná, ale také přecitlivělá, nešťastná toužící po lásce. Tak ji vidělo její nejbližší okolí. Sama Marilyn o sobě mluvila jako o sobecké, netrpělivé a hlavně nejisté osůbce.

Poslední vůli sepsala v roce 1961 v souvislosti s rozvodem s Millerem. V tu chvíli samozřejmě nemohla tušit, že za rok zemře. Všechen majetek přepsala nevlastní sestře, svému tajemníkovi, přátelům , ale i matce.

 

Napsat komentář