Látkové rolety ušly za dobu své existence pořádný kus cesty. Mnoho lidí k nim však i v dnešní době uchovává řadu předsudků, které v nich vyvolávají vzpomínky na nevkusné rolety, jež byly součástí domácností v minulých letech. Současné látkové rolety jsou ale úplně někde jinde a v mnoha ohledech vás mile překvapí.

Jednoduché a přitom tak krásné

Látkové rolety možná na první pohled působí obyčejně, když se ale podíváte podruhé, rázem zjistíte, že před sebou máte nejen estetický, ale i praktický prvek, který se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru. Vybírat můžete nejen z mnoha látek, ale i barev či vzorů, což vám dává příležitost přizpůsobit vzhled látkových rolet vašemu vkusu i celkovému pojetí místnosti.

Mohou mít mnoho podob

Záleží jen na vás, jestli si domů pořídíte látkové rolety vyrobené z látek, které propouští světlo a podobají se tak klasickým záclonám, nebo jestli raději dáte přednost plně zatemňovacím látkám, skrze které do vašeho interiéru nepronikne jediný sluneční paprsek. Zatemňovací látky můžeme doporučit například do ložnice, kde vám zaručí ničím nerušený spánek, průsvitné či poloprůsvitné látky se naopak hodí do dětského pokoje, kuchyně či do obýváku.

Jsou jednoduché na ovládání

Látkové rolety je možné ovládat hned několika způsoby, mezi nimiž můžete vybírat. Klasiku představuje ovládání řetízkem či pružinou, pohodlnější alternativou je elektrické ovládání, které se hodí především pro větší plochy – ty pak lze ovládat přes telefon. Na jeden motor je přitom možné napojit 2 až 3 rolety.

Napsat komentář