V Praze je nejnižší nezaměstnanost. Nabídka práce v Praze je bohatá. Najdete zde tisíce menších či větších firem, kde je možné se ucházet o zaměstnání.

Nabídka práce v Praze

Nabídka práce v Praze je umístěna na pracovních portálech, úřadech práce. Často se konají různé veletrhy, kde se zaměstnavatelé představují. Pro získání práce je potřeba vyvinout úsilí při jejím hledání. Vždy se ujistěte, že jste dané firmě neposlali životopis dvakrát. Šanci uspět mají také absolventi bez zkušeností.

Nabídka práce v Praze je bohatá, ale jak postupovat při jejím hledání?

Využijte například web personalistka.cz nebo se řiďte našimi radami.

1) Hledejte práci minimálně osm hodin denně – abyste byli při hledání práce úspěšní, nestačí odpovědět na pár inzerátů týdně. Ráno si pročtěte

2) Udělejte si seznam oslovených firem – nabídka práce v Praze je pestrá a není vhodné oslovit jednu firmu několikrát. Veďte si pečlivě seznam firem, kde jste se již ucházeli o místo.

3) Dejte si záležet na motivačním dopise – Neposílejte všem firmám stejný motivační dopis. Nabídka práce v Praze může být zajímavá, ale může ztroskotat na nezajímavém motivačním dopise. Firmy z něj musí poznat, že máte o danou nabídku práce skutečný zájem.

4) Nebojte se zdůraznit své schopnosti – podle průzkumů více než polovina uchazečů zdůrazňuje ve svém životopise ochotu a pečlivost, zodpovědnost a flexibilitu. Když to daná nabídka práce v Praze vyžaduje, zdůrazněte kreativitu, ovládání PC, účetnictví nebo angličtiny.

5) Přílišná stručnost je špatně – má-li být nabídka práce v Praze pro vás úspěšná, pište do životopisu jasné a heslovité informace. Nebuďte však příliš struční. Nebojte se zmínit i koníčky, které souvis s danou nabídkou práce. Není potřeba uvádět údaje o rodinném stavu, o dětech rodná čísla nebo datum narození. Jde o citlivé informace, které zaměstnavatel nemusí vědět.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In In

5 thoughts on “Nabídka práce v Praze

Napsat komentář