Dámská kabelka, fenomén, který je tu s námi již tisíce let. Kabelky vznikly původně z ryze praktických důvodů, ale nebylo by to něžné pohlaví, kdyby se kromě praktičnosti nezaměřilo také na krásu a estetiku.

Takže zatímco ve starém Egyptě nebo Číně byli předchůdci kabelek obyčejné plátěné a kožené vaky, které nosil kde kdo, ve středověku se pak se dámské kabelky staly výsadou žen především v lepších kruzích. Mezi smetánkou 15. století se dámská kabelka postupně stávala módní záležitostí, která přetrvává dodnes. Rozšíření mezi široké vrstvy obyvatel se pak kabelky dočkaly s příchodem průmyslové revoluce v 19. Století.

A jak je to dnes? Kabelka je neodmyslitelnou součástí ženského života. Je to praktický pomocník, módní doplněk i jistota, že vše potřebné má žena u sebe. Vkusná dámská kabelka se dnes dá pořídit jak za příjemně nízké ceny, tak za astronomicky vysoké částky. Až nesmyslně velké sumy jsme ochotni platit z různých důvodů – za materiál, za provedení, za značku nebo jméno návrháře, ale především za to, abychom se odlišili, abychom mohli říct, že naše kabelka je ta jedinečná.

A to nás přivedlo na otázku. Kolik lidí skutečně vidí ten rozdíl ještě předtím, než se podívá na cenovku? A poznáte jej i vy? Pojďme si to vyzkoušet!

Která z kabelek na obrázku má cenu 760 000 Kč?

 

Pokud jste hádali, že se jedná o tu první, měli jste pravdu. Kabelka Fendi Selleria je vyrobena ze dvou nejdražších kůží na světě. Z kůže sobola a činčily s cenou 38 000 dolarů. Naproti tomu druhý kousek, který v eleganci nijak nezaostává je DUDLIN PENELOPE – krásná dámská kabelka za skvělou cenu 949 Kč.

A pojďme dál

První varianta je BORSE MILANO GIANNI, imitace krokodýlí kůže, kterou jsme stejně jako její předchůdkyni nalezli v internetovém obchodu iZprávyDnes za luxusní cenu 1299 Kč. Druhá dámská kabelka je pak pravá krokodýlí kůže. Spona obsahuje 10 karátů bílých diamantů a cena se šplhá až na 2 400 000 Kč. Tak kterou byste si vybrali vy?

A poslední hádanka! Které psaníčko má hodnotu 5 220 000 Kč?

Řekněme, že tato otázka byla opravdu jednoduchá, protože takto vyšroubovat cenu může pouze 334 diamantů a popruh z bílého zlata. Přesně to je Chanel “Diamond Forever”. Pokud se někomu z vás líbí druhé psaníčko, pak vás potěšíme, protože to je hned v několika variantách k dostání již za 500 Kč.

Tak co vy na to? Kolik milionů se chystáte letos utratit za kabelky? Anebo vám je přeci jen sympatičtější krásná kabelka za nízkou cenu?

Napsat komentář