Dámská kabelka, fenomén, který je tu s námi již tisíce let. Kabelky vznikly původně z ryze praktických důvodů, ale nebylo by to něžné pohlaví, kdyby se kromě praktičnosti nezaměřilo také na krásu a estetiku.

Takže zatímco ve starém Egyptě nebo Číně byli předchůdci kabelek obyčejné plátěné a kožené vaky, které nosil kde kdo, ve středověku se pak se dámské kabelky staly výsadou žen především v lepších kruzích. Mezi smetánkou 15. století se dámská kabelka postupně stávala módní záležitostí, která přetrvává dodnes. Rozšíření mezi široké vrstvy obyvatel se pak kabelky dočkaly s příchodem průmyslové revoluce v 19. Století.

A jak je to dnes? Kabelka je neodmyslitelnou součástí ženského života. Je to praktický pomocník, módní doplněk i jistota, že vše potřebné má žena u sebe. Vkusná dámská kabelka se dnes dá pořídit jak za příjemně nízké ceny, tak za astronomicky vysoké částky. Až nesmyslně velké sumy jsme ochotni platit z různých důvodů – za materiál, za provedení, za značku nebo jméno návrháře, ale především za to, abychom se odlišili, abychom mohli říct, že naše kabelka je ta jedinečná.

A to nás přivedlo na otázku. Kolik lidí skutečně vidí ten rozdíl ještě předtím, než se podívá na cenovku? A poznáte jej i vy? Pojďme si to vyzkoušet!

Která z kabelek na obrázku má cenu 760 000 Kč?

 

Pokud jste hádali, že se jedná o tu první, měli jste pravdu. Kabelka Fendi Selleria je vyrobena ze dvou nejdražších kůží na světě. Z kůže sobola a činčily s cenou 38 000 dolarů. Naproti tomu druhý kousek, který v eleganci nijak nezaostává je DUDLIN PENELOPE – krásná dámská kabelka za skvělou cenu 949 Kč.

A pojďme dál

První varianta je BORSE MILANO GIANNI, imitace krokodýlí kůže, kterou jsme stejně jako její předchůdkyni nalezli v internetovém obchodu iZprávyDnes za luxusní cenu 1299 Kč. Druhá dámská kabelka je pak pravá krokodýlí kůže. Spona obsahuje 10 karátů bílých diamantů a cena se šplhá až na 2 400 000 Kč. Tak kterou byste si vybrali vy?

A poslední hádanka! Které psaníčko má hodnotu 5 220 000 Kč?

Řekněme, že tato otázka byla opravdu jednoduchá, protože takto vyšroubovat cenu může pouze 334 diamantů a popruh z bílého zlata. Přesně to je Chanel “Diamond Forever”. Pokud se někomu z vás líbí druhé psaníčko, pak vás potěšíme, protože to je hned v několika variantách k dostání již za 500 Kč.

Tak co vy na to? Kolik milionů se chystáte letos utratit za kabelky? Anebo vám je přeci jen sympatičtější krásná kabelka za nízkou cenu?

GoldBach - LUXURY MAGAZÍN
  • 6
    Shares

Napsat komentář