I když je nezaměstnanost z posledních let na výrazně nejnižších hodnotách, i tak je tu s námi stále a zcela vymýtit ji nikdy nepůjde. Obzvláště ohroženou skupinou na trhu práce jsou čerství absolventi a lidé v pokročilém věku, kterých se firmy rády zbavují. Jedni nemají takřka žádnou praxi a druzí jsou podle firem příliš staří na efektivní práci. Co na tom, že pracovník, který nemůže delší dobu získat práci si ji pak o to více váží a dokáže o to usilovněji a loajálně pracovat. Nabídky práce pro tyto skupiny jsou opravdu nebývale malé. Okrajově se tento problém týká i lidí, kteří jsou ve svém nynějším zaměstnání nespokojeni a rádi by ho vyměnili za nějaké lepší. A někdy tak nezbývá, než se obrátit na úřad práce a snažit se s jeho pomocí a přehledem v nabídkách práce, získat opět pevnou půdu pod nohama a dobré zaměstnání.

Nabídka práce

Změna je život

Odborníci se shodují, že i přes výše zmíněné problémy je v současnosti nejlepší možná doba pro změnu pracovního místa. Nejen na internetových portálech je poměrně velké množství 40 plus a jako každoročně vše podpořily i sezónní práce. Výrazným trendem posledních let je právě častější změna zaměstnání. Vaši rodiče ve stejném zaměstnání strávili mnohdy několik desetiletí, dnes je to už spíše výjimkou a většina zaměstnanců za svůj život změní zaměstnavatele hned několikrát.

Jděte štěstí napřed

Risk je zisk, říká jedno staré pořekadlo a i dnes to bezezbytku platí. Pokud objevíte nabídku práce, která se vám zamlouvá, zkuste na ni odpovědět. Ostatně, nic za to nedáte, nic není závazné a rozmyslet si to můžete vždy. Ale nebudete později litovat toho, že jste to nezkusili. Třeba se vše povede k vaši spokojenosti a načnete novou, ještě lepší, etapu vašeho života.

Personální agentura Žirafa.cz

Napsat komentář