Značka PRIM patří k největším ikonám českého hodinářského průmyslu už desítky let. Nyní však přichází novoměstský výrobce ELTON hodinářská s jedinečnou novinkou, jež v historii značky nemá obdoby. Unikátnost nových pánských hodinek spočívá zejména ve zvoleném materiálu, známém jako titan damašek.

Legenda v unikátním provedení

Čisté linie a masivní hmota pouzdra hodinek PRIM ORLÍK se staly inspirací k využití netradičního exkluzivního materiálu. Titan damašek je výjimečný svým vzhledem, současně je však mimořádně náročný na zpracování. Z chemického hlediska se jedná o slitinu čistého titanu s titanovou sloučeninou GR5, která kopíruje vlastnosti tohoto výjimečného prvku a zároveň se vyznačuje poutavým a krásným vzhledem, perfektním pro výrobu designových předmětů. Na světě existuje několik málo firem, které s tímto materiálem pracují, v České republice je jen jediná, liberecká společnost FuturonFORGE. V Novém Městě nad Metují proto vzniká pouhých 10 kusů těchto luxusních hodinek.

V limitované edici ORLÍK TITAN DAMAŠEK nenajdete dvoje totožné hodinky

Díky specifickému způsobu výroby má každý kus jedinečný vzhled. Použitý způsob výroby a zpracování kovu je totiž zcela výjimečný. Jednolitost kovu narušují dynamické vlny, které mu dodávají netypický, lehce extravagantní vzhled. Nádherné barevné efekty vytvořila různá teplota žíhání. Hloubku a výsledný vzhled zabarvení nelze opakovat znovu. Proto v kolekci nenajdete dva stejné kusy. Každé jedny hodinky mají svůj neopakovatelný příběh a jsou tedy naprostým originálem. Mimoto je titan damašek oproti ostatním kovům lehčí, proto vynikají hodinky nejen vzhledem, ale také komfortním nošením.

Přivedeno k dokonalosti

Troje exkluzivní hodinky jsou doplněny neméně exkluzivním zavíracím nožem z dílny nožíře Milana Pokorného. Čepel vyrobená též z jádrového nerezového damašku se vyznačuje zejména svou odolností. Rukojeť je tvořená kombinací titanového damašku a dalších materiálů, které z nože dělají naprostý originál. Vzor Waves se objevuje jak na hodinkách, tak na noži, a jedinečným způsobem tak oba exempláře propojuje.

Novoměstští hodináři si s netradičními materiály rozumí

Manufakturní, tedy převážně ruční a vysoce individualizovaný způsob výroby umožňuje společnosti ELTON využívat i méně obvyklé materiály. Pouzdra hodinek zde umí podle přání zákazníka vyrobit nejen v nerezové oceli, ale také z bronzu, titanu a samozřejmě také z drahých kovů.

Napsat komentář