Série změn, které přinesla do života běžných občanů opatření spojená s koronavirem, donutila mnoho lidí přemýšlet o svém stávajícím zaměstnání v úplně jiném světle. Některým hrozí, že jejich zaměstnavatel bude propouštět, jiní zase nemohou pracovat a musí si vystačit jen se zlomkem výplaty. Přímo se tedy nabízí začít si hledat přivýdělek, případně novou práci na plný úvazek, ideálně takový, aby bylo možné jej vykonávat z pohodlí domova. Jednou z možností je i online obchodování na burze, které se v posledních měsících na internetu zmiňuje stále častěji. Dá se na něm doopravdy vydělat, a nebo jde jen o marketingový tah?

Obchodování na burze je dostupné pro každého. To však neznamená, že je pro každého

Dříve bylo obchodování na burze určeno spíše větším společnostem a několika málo vyvoleným, kteří neměli hluboko do kapsy. S nástupem internetu se však situace změnila a v dnešní době může obchodovat téměř každý, kdo má k dispozici nějaké úspory či jiné finance, které je možné pro transakce použít. Všechny informace jsou k dispozici na internetu, mnoho z nich dokonce zdarma. Nepotřebujete luxusní kancelář, ani služební auto, vystačíte si s dobrým počítačem, připojením k internetu a mobilním telefonem. Začít zkrátka může téměř kdokoliv.

To však rozhodně neznamená, že burza je pro každého. Ten, kdo očekává rychlé výdělky bez práce, většinou pohoří dřív, než se stihne vůbec rozkoukat. Obchodování na burze je totiž odvětvím, kde neznalost může přijít velmi draho. Proto je ideální začít důkladným vzděláváním, hledáním informací a nebo absolvováním kurzu, případně alespoň informačního meetingu s mentorem.

Pro začátek se také vyplatí obchodování na burze nevnímat jako budoucí práci na plný úvazek. K tomuto stavu se sice doopravdy můžete propracovat, pravdou však je, že po dlouhou dobu pro vás burza bude nejspíše jen přivýdělkem. Naučit se správně obchodovat totiž trvá a vrhnout se na profesionální úroveň hned na začátku je velmi nebezpečné.

Na to, abyste se mohli stát obchodníkem na plný úvazek, totiž potřebujete dvě zásadní věci – první z nich je finanční kapitál, který s jistotou musí přesahovat milion korun. Dobré také je, když nemáte moc velké životní náklady a můžete svou kariéru obchodníka na burze rozjíždět trochu více v klidu. To souvisí i s druhým rozhodujícím aspektem – s psychologií. Klíčové je vzít za svou myšlenku, že obchodování na burze může být značně rizikový byznys a často se stane, že budete jeden den nahoře a druhý dole. Pokud se pustíte do obchodování a na tento fakt nebude připraveni, bohužel nemůžete očekávat moc dobré výsledky.

Na druhou stranu – vše se dá naučit a velkou výhodou burzy je, že rizika můžete zmírňovat testováním. Spoustu toho můžete vyzkoušet nanečisto, třeba na papíře nebo v demo účtu, kde nebudete obchodovat s reálnými penězi. Zjistíte si, jak vaše strategie fungují, a naučíte se plno nových věcí nejen o obchodování, ale také sami o sobě.

S čím na burze můžete obchodovat?

Pokud vás burza láká i přes to, že už víte, že na ní přes noc zázračně nevyděláte, měli byste se rozhodnout, s čím budete chtít obchodovat. Zaměřit se můžete na zlato, stříbro, ropu, případně jiné komodity, oblíbené jsou také akcie a bitcoiny. V poslední době se také často mluví o Forexu, na kterém se obchoduje s měnovými páry, podobně jako ve směnárně. Ideální je zaměřit se na trh, který vás zajímá a máte alespoň částečné tušení o tom, jak funguje.

Obchodováním se živit můžete, ale…

Odpověď na otázku, zda obchodování na burze může být prací na plný úvazek, tedy není jednoznačná. V některých případech rozhodně ano, je však potřeba mít dostatečný kapitál. A to nejen finanční, ale také vědomostní a psychický. Zároveň se doporučuje pustit se do obchodování naplno až tehdy, když se vaše příjmy začnou blížit hranici, kterou si představujete jako svůj ideální měsíční příjem. To však často znamená, že přes den si odpracujete jednu směnu v zaměstnání, abyste v zápětí mohli nastoupit na druhou u počítače.

Když si však obchodování nezkusíte, nikdy nezjistíte, zda je to pro vás to pravé ořechové. Najděte si víc informací a vyzkoušejte demo účet. Nasměrovat vás může také konzultace s odborníkem, který se obchodování na burze věnuje a úspěšně se jím živí.

Slevové kódy rozhodně potěší každého online nakupujícího zákazníka

Napsat komentář