Společnost Škoda Auto oslavila 125 let od výroby prvního automobilu a chtěla toto výročí náležitě oslavit. Proto se spojila s další českou společností ELTON hodinářská, která je jediným výrobce českých hodinek PRIM a vyrobila unikátní hodinky PRIM Popular.

PRIM Popular jsou inspirovány legendárním vozem ŠKODA Popular Monte Carlo, které bylo vyrobeno na závody Rallye Monte Carlo pro rok 1935 a 1936. Posádka dosáhla krásného 2. místa a jejich úspěch vedl k výrobě „civilního“ vozu, kterých se vyrobilo 70 kusů. 

Na designu hodinek se podíleli konstruktéři společnosti ELTON a designeři Škoda Auto Peter Olah a Michal Kadera. Jejich cílem bylo vdechnout hodinkám život inspirovaný slavnou Škodou Popular Monte Carlo. 

Pouzdro s jemně broušeným černým DLC povrchem odkazuje na typicky černou barvu automobilu. Číselník je uchycen pomocí drobných šroubků a je odvozen od podoby přístrojů na palubní desce škodovky z poloviny 30.let minulého století. Ručičky jsou bílo červené stejně jako ručka na tachometru. Hodinky jsou osazeny černěným in-house strojkem PRIM kalibr 103 s ručním nátahem, který je vidět díky prosklenému víku. Strojek zdobí tzv. novoměstský brus a symbol PRIM POPULAR ve zlaté barvě červeně vykrytým technologií HyCeram®. Podoba znaku vychází z detailu na přední masce vozu Škoda Popular Monte Carlo. 

Brašnářství Tlustý vyrobilo ručně šitý kožený černý řemínek, který je v motoristickém designu. Hodinky jsou baleny s originálním modelem ŠKODA Popular Sport Monte Carlo, což činí pro milovníky českých značek krásný sběratelský kousek.

Napsat komentář