Pánská saka se v současnosti vyznačují především svou elegancí a praktičností k ostatním druhům oblečení. Společensky zaměřený muž totiž nemá ve skříni pouze jedno sako na jednotlivé společenské události, ale po ruce má například také moderní pánská saka. Svoje místo si saka našla i u mužů, kteří jsou sportovně zaměřeni. Není proto divu, že v dnešní nabídce nalezneme i pánská sportovní saka k riflím.

Pánská saka

Přestože je trh doslova přesycen nabídkou pánských sak, většina mužů má i nadále problémy s jeho výběrem. Pojďme se teď zaměřit především na rukávy, které jsou velmi důležité pro výběr, a to především jejich samotná délka. Velmi často totiž dochází k mylné domněnce, že by rukávy u saka nemusely být kratší, než rukávy u košile. Právě naopak. Rukávy u pánských obleků musí být kratší než rukávy u košile.

Elegance muže podtrhnou pánská saka

Existuje proto navíc celkem jednoduché vysvětlení. Rukávy u saka musí být tak krátké, aby byl vidět manžetový knoflík. Proč jinak by se dělaly tak krásné manžetové knoflíky? A to při každém pohybu, úhlu a skrčení. Efekt je prostý a navíc velmi elegantní. Když si tedy kupujete sako, měli byste si nejprve vybrat svoji velikost a až poté zkontrolovat rukávy, které se dají v případě potřeby zkrátit u krejčího, což se rozhodně vyplatí.