Pánské svetry se v poslední době stávají pojmem, který je spojený především s luxusem, pohodlím a elegancí. Skvěle se totiž hodí na nejrůznější společenské akce, ostudu s ním neuděláte ani při sportovních aktivitách a už vůbec ne cestou do práce. Hodí se totiž skoro ke všemu, navíc ho můžeme doplnit o několik ozdob. Nejčastějším druhem jsou pánské svetry pletené. Nicméně do popředí se čím dál tím více dostávají i luxusní pánské svetry.

Pod pojmem luxusní svetr se obvykle skrývá úplet z kašmírové nebo z ovčí merino vlny. Tyto přírodní materiály jsou nesmírně příjemné na omak, nedráždí pokožku a super se nosí. Při správném zacházení Vám navíc může jeden svetr vydržet i roky. Zde je několik rad, jak toho docílit. Mrkněte se na etiketu, kde najdete nejen složení svetru, ale taky doporučený postup pro praní, žehlení a čištění. Jinak řečeno dodržujte předepsaný postup a budete na míru spokojeni.

Pánské svetry se vrací do módy

Svetry perte v ruce a vodu neohřívejte na více než 30 stupňů. Pokud máte pračku s programem na vlnu, můžete použít i ji. Ale ani tak svetry neperte na více než 30 stupňů. Pro praní svetrů v pračce je navíc také dobré používat speciální prostředky na vlnu. Rovnou zapomeňte na bělidla a nepoužívejte ani prací prostředky či odstraňovače skvrn, které bělidlo obsahují.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář