Historie hodinek Prim Spartak sahá až do roku 1949. Pět let trvalo, než 15 pracovníků na obráběcích strojích vyrobilo první model československých hodinek s názvem Spartak. Tyto stroje původně sloužily za války k výrobě časových zapalovačů pro armádu. Zkušeností s výrobou hodinek bylo pramálo. Než byl připraven první model, stálo to spoustu práce, pokusů a omylů. Když se v roce 1954 konečně podařilo první prototyp sestrojit, bylo to obrovské nadšení. První československé hodinky byli na světě. 

Společnost ELTON hodinářská se nyní na počest kořenům hodinářské historie rozhodla obohatit modelovou řadu Spartak. Tato novinka kombinuje původní vzhled s moderními technologiemi a nejkvalitnějšími materiály.

Hodinky PRIM SPARTAK 39/103 jsou díky svému nadčasovému původnímu vzhledu ukázkou jednoduché elegance bez zbytečných dekorativních prvků. Jak by řekl klasik: „V jednoduchosti je krása“. Pouzdro nového modelu je přizpůsobeno současných trendům s respektem původních proporcí. V hodinkách SPARTAK je použit manufakturní strojek PRIM kalibr 103 s ručním nátahem. Tento strojek umožňuje zachovat lehkost a eleganci pouzdra. Proto je model vhodný i pro dámy, které vyznávají tolik oblíbený unisexový vzhled hodinek. 

Číselník dostal modernější tvář díky hůlkovým ručkám a zvětšenému subdialu (subčíselníku), jehož minimalistická forma koresponduje s celkovým pojetím hodinek, stejně jako absence datumového okna. Korunku zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který značí, že model PRIM SPARTAK 39/103 byl vyroben v manufaktuře společnosti ELTON hodinářská.

Můžete vybírat ve čtyřech základních barevných variantách. Klasický bílý číselník má ručky buď modřené, nebo černé, které doplňuje červená vteřinovka. Pokud máte raději trochu extravagance, tak pro Vás je připraven model s tmavě modrým číselníkem a se zlatými a světle modrými indexy. Novinkou, která ještě na žádných hodinkách společnosti ELTON nebyla, je netradiční hnědý číselník s kontrastními světlými barvami. Pokud byste si nevybrali ani jednu z variant, naši hodináři Vám udělají vlastní kombinaci na míru. Ke každým hodinkám je vyroben řemínek na míru od Brašnářství Tlustý.  

Napsat komentář