Projekty domů

Chcete si postavit vlastní dům? Stavba jednoho domu se může vyšplhat i na milionové částky. Můžete ušetřit, ale je potřeba správně počítat. Je potřeba nejen mít připravené projekty domů, ale i finanční rozvahu a položkový rozpočet. Peníze si rozdělte do jednotlivých etap stavby.

Vhodně zvolené projekty domů pomohou ušetřit

Mezi tři hlavní oblasti, kde je potřeba peníze rozdělit patří projekty domů, stavba a následně  samotný provoz domu. Do nákladů spojených s projektem domu můžete zahrnout také poplatky za povolení.

Projekty domů jsou velkou položkou v rozpočtu a jejich cena se pohybuje od 25 tisíc korun výše u katalogových domů. S architektem a domem na míru počítejte s vyššími náklady. Projekty domů mají v ceně zahrnuty tyto položky:

  • stavební a architektonické řešení
  • technickou zprávu s popisem členění domu a využití jednotlivých místností
  • rozměry plochy a další technické ukazatele
  • technické řešení a konstrukce
  • technické specifikace materiálů
  • řešení stropní konstrukce, schodiště a střechy
  • tepelné, zvukové a vodě odolné izolace
  • specifikace dřevěných prvků

Jak poznat dobře zpracované projekty domů?

Jedním z vodítek, jak poznat dobře zpracované projekty domů je podrobné rozpracování detailů, osazení domu na pozemku. Rovněž se neobejdete bez Průkazu energetické náročnosti budovy. Pokud  si kupujete projekty domů dle katalogu, zpravidla zahrnují i další potřebnou dokumentaci. Menší nevýhodou je placení za každou změnu v projektu.

Rodinný rozpočet nejvíce zatíží samotná stavba domu a nutné vnitřní zařízení domu, oplocení domu, garážová vrata, terénní úpravy a další položky spojené se stavbou domu. Než se samotnou stavbou začnete, je potřeba si vybrat o jaký typ domu máte zájem. Projekty domů vám umožní vybrat si z neomezených typů klasických cihlových, nízkoenergetických domů  i bungalovů.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum Zprávy

Seznam-Novinek.cz

Napsat komentář