Podzim a kvalitní krémy na ruce

Zima je pro pokožku nejen velkou zkouškou, ale zároveň také kosmetickou výzvou. A ruce dostávají obzvlášť zabrat, především když na ně zapomínáme a nechráníme je. Přitom právě na nich je nejvíc vidět náš věk. Pokožka ne ruce je velni křehká a tenká, nechrání ji žádná podkožní tuková tkáň. Abychom ji udrželi zdravou na pohled i dotek, je nutná každodenní péče.

 

Hydratace

Hydratace je základ

Během zimy, kdy dochází ke snížení vlhkosti, často střídáme teplé a mrazivé prostředí. Kůže ztrácí svojí přirozenou vlhkost a víc nás trápí vysušená pokožka. Jakmile je naše kůže suchá, bude častěji podrážděná škodlivými látkami, které můžou způsobit zarudnutí, ale také i bolestivé praskání, ekzém a jiné kožní problémy. Výsledek je děsivý a často můžeme skončit i u lékaře.

Pravidelná výživa

Tou nejlepší péčí je dodat pokožce těla i rukou vodu. A začít musíme zevnitř. V zimě totiž pijeme mnohem méně než v létě a mnohem častěji nahrazujeme vodu například kávou. Zkuste zaměnit za teplou vodu s citronem.  Co se týče hydratační péče zvenku, existují dvě možnosti. Hydratační a zvlhčující krémy přivádějí vodu do kůže. Existují takzvané emolienční krémy, které vodu v kůži zároveň udržují. Úplně běžné by mělo být používání hydratačního a vyživujícího krému několikrát denně. Přidejte také večerní olejové zábaly, které pokožku na rukou obnoví.

Domácí masky na ruce

Medová

Smíchejte lžičku medu  a lžičku olivového oleje. Směs pečlivě vetřete do pokožky, ruce zabalte do mikrotenových sáčků nebo do igelitových rukavic, pak do froté ručníků a nechte masku půl hodiny působit.

Noční s vazelínou  

V lékárně si kupte obyčejnou vazelínu, silnou vrstvu naneste na ruce, navlékněte si bavlněné kosmetické rukavice a nechte tuk působit přes noc.

 

Napsat komentář