Ano, víme, zima je ještě daleko. Ale přeci jen, vzpomeňte si, jak na podzim vypadá vaše starost o kola a pneumatiky. Na poslední chvíli se objednáte do pneuservisu, necháte si vyměnit kola za zimní a tím to končí. O nějaké kontrole geometrie kol či seřízení sbíhavosti nemůže být ani řeč. A to je škoda. Pokud se dostanete do nějaké komplikované dopravní situace, mohou vás správně seřízená kola zachránit před neštěstím.

Používáme moderní 3D geometrii

Samozřejmě, laserovou geometrii kol není třeba podstupovat každoročně. Po několika naježděných letech ale můžete začít pozorovat příznaky, že s vaším podvozkem není vše úplně v pořádku. Pokud vám vůz při jízdě zanáší k jedné straně, obtížněji se vám zatáčí, vnímáte neopodstatněně zvýšenou spotřebu paliva nebo zpozorujete nesouměrné opotřebení pneumatik, špatná geometrie je pravděpodobnou příčinou vašeho problému. K tomu, abyste jej vyřešili, přijměte naši radu a navštivte pneuservis Praha Michle, kde se vám dostane profesionálního přístupu a seřízení geometrie kol pomocí moderní 3D geometrie.

Brzdí vaše auto dokonale?

Nesouměrná spolupráce kol, zanášení do stran apod. však nejsou jediné problémy, které vás mohou potkat. Před zimou se vyplatí nechat si zkontrolovat i váš brzdný systém. Zejména pokud při brždění pociťujete, byť sebemenší podkluzování kol či škubání, test brzdových kotoučů je zcela na místě. Pokud výsledky testu brzd nedopadnou u vašeho automobilu zcela perfektně, v pneuservisu na Praze 10 dojde k potřebné opravě, ať už cestou výměny brzdných kotoučů či rozsáhlejší opravy celého brzdicího mechanismu.

Letos přezujte včas!

Věc, která před zimním obdobím dostává největší prioritu, je výměna letních pneumatik za zimní. Mnoho řidičů nechává přezutí automobilu na poslední možnou chvíli. Nedej bože, když zjistí, že jeho zimní pneumatiky již nejsou vyhovující a potřebuje si opatřit nové. Řešením v takové situaci může být nákup použitých pneumatik v pneu bazaru. Vzhledem k tomu, že s blížícím se koncem listopadu bývá všude plno, neváhejte a zarezervujte si termín v pneuservisu v Praze co nejdříve.

Tip redakce: Nezapomeňte na sezónu připravit také vaše horská kola.

Napsat komentář