Stále častěji bývá parfém nazýván prostým výrazem „voňavka“. Čímž je ale spojován s různými toaletními vodami a víceméně se všechny tyto produkty hází na jednu hromadu. Ale co nevíme je, že mezi každou z těchto lahviček, mezi každým řádem těchto vůní je velký rozdíl. Kolínská voda je zřejmě nejslabší z těchto vůní a to jak obsahem alkoholu, tak vonných složek, bývá tedy nejlevnější. Nejpoužívanější jsou toaletní a parfémové vody. Obsahují 80 – 90 %  alkoholu a až 15% vonných složek. Proč je ale parfém předčí všechny, bývá tak nejdražší avšak vůní jej žádná z těchto toaletních či parfémových vod nepřekoná? Parfém obsahuje až 30% vonných složek a 96% alkoholu. Jeho vůně vydrží hned několikanásobně déle než vůně parfémové vody. Jen díky velmi vysokému obsahu alkoholu se parfém dostane do naší pokožky a vůně tak nevyprchá tak rychle jako například u vody toaletní.

 

Parfémy

 

Parfémy nebo voňavky?

V čem ale můžeme najít velký rozdíl je využití těchto „voňavek“. Přecijen, pokud každý den po probuzení nenajdete pod polštářem několik zlatých dukátů, asi se nebudete vonět parfémem od Armaniho nebo parfémem Chanel Chance na cestu do práce. V těchto případech je samozřejmě určitě vhodnější nějaká z těch levnějších toaletních či parfémových vod. Parfémy jsou vhodné pro nějaký společenský večer, důležitou akci, divadlo apod. Vůně vydrží dlouho, je dost silná a aromatická, takže pozornost mužů Vám určitě neunikne.

Ještě byste možná měli vědět jednu věc. Často tyto parfémy mívají své levnější varianty. Čili například parfémovaná voda Chanel No 6. má rovněž svou levnější variantu, toaletní vodu Chanel No 6., avšak vůně není ani zdaleka tak intenzivní. Takže opatrně na to, co kupujete.

Napsat komentář