Atraktivita pro opačné pohlaví je ovlivněna mnoha faktory. Jistě nikoho nepřekvapí, že jde zejména o vzhled, ačkoliv se mnozí snaží argumentovat, že jde více o osobnost člověka. Je ale pravdou, že první dojem je nejčastěji utvářen právě na základě zrakových vjemů a chování člověka a vzhled tam tak hraje významnou roli. Dalším, a možná pro někoho i velmi překvapivým, faktorem může být ale i zaměstnání dotyčného. Která povolání jsou považovaná za ta nejatraktivnější?

Vliv povolání na atraktivitu

Výzkumů v této oblasti bylo provedeno již několik. Mimo jiné i například na seznamovací aplikaci Tinder. Povolání, které člověk vykonává, má významný vliv na jeho život a pomáhá odhadnout i charakter a vlastnosti člověka. Nejde tedy jen o to, kolik peněz si daným zaměstnáním člověk může vydělat. Zjednodušeně se dá říct, že ženy většinou tíhnou k mužům, kteří ztělesňují zabezpečeného ochránce. Muži naopak u svých partnerek oceňují tendenci k péči o druhé. Ačkoliv se to zdá v dnešní době jako velké klišé a genderový stereotyp, vychází to z dlouhodobé evoluce člověka. Již odpradávna byl muž lovec a ochránce před nebezpečím a žena měla na starost udržování pohody rodinného krbu a péči o rodinu. Proto není překvapivé, že si tyto vrozené pohledy na svět v sobě lidé nesou i v současnosti.

Které profese jsou tedy ty nejatraktivnější?

Pro ženy jsou nejatraktivnější muži pracující na profesích vyžadujících rozhodnost, zodpovědnost, autoritu a vytrvalost, významnou roli má i jistá ochranitelská hladina daného povolání. Jedná se tedy například o hasiče, policisty, piloty, právníky nebo vojáky. Ale dále také o námořníky, plavčíky nebo dokonce i barmany. Muži naopak u opačného pohlaví oceňují i samotnou atraktivnost a již zmiňovanou něžnost a péči o druhé. Jejich výběrům tak kralují modelky, lékařky a sestřičky, letušky nebo tanečnice a fotografky. Oběma pohlavím ale imponují vzdělaní lidé a vysokoškoláci, je tedy vidět, že nejde jen o vzhled člověka, ale inteligente hraje také svou roli.

Napsat komentář