Španělsko je turistickým snem mnoha cestovatelů. Láká nejen na své světoznámé pláže, ale také na památky kulturního dědictví. Vyznavači pěší turistiky milují zdejší Svatojakubskou cestu a všichni se těší na poklady španělské kuchyně. Pokud se i vy toto léto chystáte do Španělska, pak byste měli znát několik základních faktů.

Na co se připravit před cestou do Španělska

Ten první, který vás na dovolené opravdu potěší je, že ve Španělsku si můžete s klidným svědomím přispat. Obchody se zde běžně otevírají až kolem deváté hodiny ranní, oběd si zde dáte nejdříve mezi jednou a druhou odpolední a večeři si vychutnáte pěkně při západu slunce. Ve Španělsku se prostě nikam nespěchá. Španělsko se řadí mezi bezpečné země, přesto byste se měli vyvarovat některých nešvarů, jako je přespávání na osamocených místech, nechávání dokladů v autě a podobně, ale to jsou věci, které jsou každému zkušenému cestovateli dobře známé. Před cestou byste se také měli připravit na to, že by se vám mohla hodit alespoň základní znalost španělštiny. Co však rozhodně ve Španělsku musíte vyzkoušet, to jsou španělské delikatesy.

Co musíte ve Španělsku ochutnat

Jen málo zemí se může chlubit takovým množstvím gastronomických specialit jako právě Španělsko. Základní surovinou je olivový olej, který je přidáván do většiny pokrmů, v kombinaci s čerstvou zeleninou a mořskými plody. Jistě se na vašem talíři objeví tapas, což je něco jako naše jednohubky. Ve Španělsku je zvykem podávat tapas hostům v restauraci při čekání na hlavní chod. Tak se nebraňte a ochutnejte. Nejznámějšími pokrmy, se kterými si každý Španělsko bezesporu hned spojí, je gazpacho a paella. Jste-li spíše na sladké, i vaše chuťové buňky zde budou uspokojeny. Ochutnat můžete turron nebo churros. K dobrému jídlu patří také dobré víno a španělská vína se řadí mezi světově proslulá. Pokud se vám letos nepoštěstí vyrazit do Španělska, nemusíte zoufat. Díky společnost BMC Brno si na jejich stránkách www.bmcbrno.cz můžete udělat představu o nabídce produktů a pak už jen stačí najít ve svém okolí jejich odběratele. 

Napsat komentář