Svatba je významným okamžikem v životě páru, po námluvách a zasnoubení je to milník v životě dvou lidí, kteří se rozhodli vydat ruku v ruce společnou cestou. Každý rok od uplynutí svatby je důvod k oslavě. Je to možnost se na chvíli zastavit a věnovat se jeden druhému. V každodenním shonu není vždy čas na to zajít na večeři a v klidu si popovídat. Výročí může být ta pravá příležitost. Můžete ho oslavit romantickou večeří, příjemně strávenou dovolenou, nebo třeba oslavou v rodinném kruhu. Téměř každý rok od svatby má specifické pojmenování. Někteří manželé obnovují svůj manželský slib, k čemuž patří zvyk, kdy si nechají u klenotníka vyčistit svoje snubní prsteny. Ženy si občas dají do svého snubního prstenu zasadit další drahokam jako symbol stále trvající lásky.

Nejoblíbenějším výročím je svatba křišťálová, stříbrná, zlatá a diamantová. Klasickým darem bývají květiny, můžete vybrat řezané, nebo pokud je majitelka zdatná pěstitelka, můžete jí darovat květinu živou. Co se týče šperku, volte podle vkusu své drahé, popřípadě se nechte inspirovat jednotlivými názvy výročí.

Svatba křišťálová se slaví po 15 letech. Název napovídá, že ústředním motivem bude křišťál. Můžete darovat křišťálovou vázu, která se skvěle hodí na uložení pugétu rudých růží. Pokud si nepotrpíte na pompéznost, zkuste vybrat nějaké sklenice, které jsou tematicky podobné křišťálu. Kromě šperku z křišťálu jsou typickými drahokamy pro toto výročí také granát, rubín či alexandrit.

Po 25 letech vás čeká svatba stříbrná, která se nese ve stříbrném duchu. Stříbrné náušnice či stříbrný přívěsek bude dobrou volbou. Šperk krásně zabalený v dárkové krabičce můžete doplnit o svazek kosatců.

Oslavou zlaté svatby se může pyšnit jen málo párů, však také 50 let spolu chce velkou dávku lásky, tolerance a porozumění pro druhého. Půl století vztahu si žádá pořádnou oslavu, ta se může nést tematicky ve zlatém duchu. Dva tucty růží je krásné romantické gesto a zlatý šperk udělá jistě mnoho radosti. Může být osazený drahokamy či diamanty. Pokud chcete ještě hodnotnější dar, skvělou volbou bude zlatá kolekce šperků.

60. výročí svatby vévodí diamant jako symbol dokonalosti. Diamant lze různě brousit a tvarovat, osazený je nejčastěji ve zlatu nebo platině. Volte elegantní diamantové náušnice, nebo pokud je vaše žena milovnice barev, zkuste vybrat šperk osazený barevnými fancy diamanty. Květinou tohoto výročí je orchidej, je to symbol výjimečnosti, šarmu a ohleduplnosti.

Ať už věnujete své ženě luxusní soupravu šperků vykládanou drahými kameny, nebo jen cestou z práce koupíte drobný kvítek ovázaný stužkou, důležité je, že jste si na svoji drahou vzpomněl. To je jejímu srdci jistě dražší než záplavy diamantů.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

 

 

 

Napsat komentář