Dřímá vám ve vašem majetku nemovitost, která vám spíše přidělává vrásky na čele, než dělá radost? V takovém případě ji prodejte. Poptávka po nemovitostech je nyní opravdu obrovská, proto se nebojte do tohoto kroku jít. Jistě velice rychle najde svého kupce. A pokud by se to přece jen nestalo, máme pro vás několik tipů, jak rychle prodat svou nemovitost, ať už se jedná o bytovou jednotku v přízemí nebo o rodinný domek na předměstí.

Výkup nemovitostí

Jednou z možností je výkup nemovitosti. Mluvíme o velmi rychlém způsobu, jak se své nemovitosti zbavit. Většinou tento krok volí ti, kteří se potřebují co nejdříve vyhrabat z dluhové pasti nebo kteří na svých ramenech nesou jiné finanční břemeno. Taktéž se do kroku pouští investoři, jež potřebují peníze na investici. Výkup nemovitostí je však skvělým východiskem i v jiných situacích.

Pozor však na jednu věc. Při této možnosti odpadá pravděpodobnost získání stoprocentní částky z kupní ceny. Získáte pravděpodobně “pouze” devadesát nebo osmdesát procent, na druhou stranu se však můžete radovat z částky už během několika dní.

Rekonstrukce

Každému se líbí něco jiného a každý má jiná očekávání ohledně svého budoucího domova. Není zapotřebí nemovitost rekonstruovat z důvodu, abyste z prodeje utržili více peněz. Když si spočítáte všechny výdaje za opravy a rekonstrukci, tak ne vždy v konečném výsledku získáte větší peněžní obnos. Zaměřte se na drobnější úpravy, které budou efektivnější a které se vyplatí – oprava parket, okenní těsnění, seřízení dveří…

Nemovitost stojí, kupec není

Uvádí se, že nemovitosti se prodají během tří až čtyř měsíců. Pokud vaše nemovitost stále nemá kupce, je zapotřebí zamyslet se, kde je problém. Položte si otázky jednoduché otázky: Není nemovitost příliš drahá? Je dostatečně vidět? Je něčím specifická, typická?

Napsat komentář