Přísloví „Můj dům, můj hrad“ je slyšet v různých rozhovorech. Někdy nám tyto čtyři slova přiblíží malebný domov, který sice není perfektní, ale je postavený podle představ majitele. A jak s ním bude vlastník nakládat je jen na jeho uvážení. Někteří se však tohoto přísloví chytili tak, že jej splnili do posledního puntíku. Na jejich velkých pozemcích opravdu stojí hrady. Kolosy vyšperkované do posledního detailu. Opravdová chlouba jejich majitelů. Je libo mít své golfové hřiště nebo žít v samém srdci Madridu?

23 kam se podíváš

Michael Jordan, bývalý profesionální americký basketbalista, držitel olympijského zlata z Barcelony 1984 a Los Angeles 1992. Je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Jeho hnízdečko v americkém Chicagu je vyčísleno na 29 milionů dolarů. Michaelův zámek se může chlubit rozlohou 5000 čtverečních metrů, která pojme devět ložnic, patnáct koupelen, basketbalové hřiště, posilovnu, bazén, tři oddělené temperované garáže a také tři penzionové ložnice. Na obrovském pozemku se nachází také golfové hřiště. Vše je na adrese číslo 23, které nosil Jordan celou svou kariéru. Jordan však od roku 2012 v tomto domě nežije, neboť mu připomíná minulost, od které by se rád odstřihnul. Za vyčíslenou cenu však nebyl schopen své království prodat, neboť se nenachází v tak oblíbených lokalitách, jako je například Florida nebo Kalifornie. Prodejní cena se tedy vyšplhala na 14 855 000 dolarů (Více než 350 milionů korun). Tato částka v sobě opět nese symbol basketbalové legendy, neboť součet cifer vychází opět na číslo 23.

Madridská vila pro velkého fotbalistu a jeho syna

Dvaatřicetiletá fotbalová hvězda dnešní doby, Cristiano Ronaldo, portugalský reprezentant a vítěz ME ve fotbale v roce 2016. V současnosti je hráčem španělského klubu Real Madrid. Ronaldo vlastní dům v Madridu, jehož cena je odhadována na 7.2 miliony dolarů (v přepočtu přes 182 milionů korun). Dvoupodlažní vila známého fotbalisty se pyšní sedmi ložnicemi, osmi koupelnami, místností plnou trofejí a dětskou hernou. To však není jediná nemovitost, kterou Ronaldo vlastní. V roce 2006 si koupil dům v anglickém Cheshire za 6 milionů dolarů (v přepočtu 151 milionů korun).

Ronalda s Realem Madrid čeká ve středu 15.2 zápas první osmifinálový zápas proti italské Neapoli. Třetí únorový týden nám přinese mnoho zajímavých nabídek na fotbalové zápasy, které můžeme sledovat a možná si i trochu zasázet na výsledky osmifinálového kola evropské Ligy Mistrů. Porazí Dortmund Benficu? A povede se Realu Madrid ukázat již v prvních zápasech play-off, že to oni jsou držitelé loňského titulu?

 

Velký dům pro velkou rodinu

Tenisová hvězda Roger Federer postavil své rodině dům ve švýcarských Alpách. Držitel osmnácti Grand Slamů, hvězda turnajů, olympijský vítěz z Pekingu 2008 a stříbrný medailista z letních olympijských her v Londýně v roce 2012 se po skoro roční pauze vrátil zpátky na kurt. Jeho návrat měl sladkou tečku v podobě vítězství na lednovém Australian Open, kde zdolal svého španělského soupeře Nadala v pěti setech 3:2 Vsadili byste si před začátkem australského tenisového svátku na vítězství švýcarské hvězdy?

Federer vlastní hned několik vil, například v Dubaji. Jeho alpské sídlo se může pochlubit rozlohou 500 metrů čtverečních, třemi poschodími a výhledem na curyšské jezero či horské vrcholy.  Cena rezidence Federerových se odhaduje v přepočtu na 230 milionů korun a obsahuje šest ložnic, na obrovské terase bazén a velkou skleněnou kupoli nad jídelnou.

 

Domy jsou naší chloubou, domy ukazují, jak žijeme, co si můžeme nebo nemůžeme dovolit. Tito tři slavní muži pro sport udělali mnoho a jsou legendami, které si tento přepych zaslouží.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

Žena

MetSo.cz

 

Napsat komentář