Předvánoční magická Praha je jedno z nejkrásnějších měst přitahující návštěvníky. Poskytuje odpočinek, zábavu, historii, kulturu i obchodní setkání.

 

Většina návštěvníků se během návštěvy Prahy vydává i na procházku po nejkrásnější prohlídkové trase, po Královské cestě, po které procházely korunovační průvody českých králů. Královská cesta začíná u dnešního Obecního domu a provede nás přes známá a historická místa jako jsou Staroměstské náměstí, Klementinum, Karlův most, Malostranské náměstí, Nerudova ulice až vzhůru na Pražský hrad do Katedrály sv. Víta, kde se odehrávaly korunovace českých králů. A i když Královskou cestu na mapě nenajdete, každý ji zná a stala se symbolem staré Prahy. Každé místo na trase Královské cesty dýchá českou historií ale i současností a nabízí nádherné pohledy a vyhlídky na stověžatou Prahu.

 

Sivek Hotels

Častými návštěvníky jsou cizinci převážne Slováci.

Slováci podle posledních údajů již předběhli v kupní síle Čechy a rádi své peníze utrácejí. O rostoucí atraktivnosti Prahy se přesvědčili i Slovenští novináři.“

Slovenští novináři zavítali do Prahy v rámci press tripu ve dnech 26. – 29. listopadu 2015, aby se seznámili s novým projektem – Praha filmová, který představuje hlavní město jako filmovou destinaci. Praha filmová zájemce seznamuje s místy, kde se natáčely oblíbené filmy či poodhrne roušku historie filmařiny a speciálních efektů. Slovenští novináře navštívili i řadu nejznámějších pražských památek a vychutnali si předvánoční atmosféru na tradičních Adventních trzích na Staroměstském náměstí. Press trip pro slovenské novináře organizoval CzechTourism, hotelová síť SIVEK HOTELS a PR agentura PAPER LIFE.

 

 

Na Prahu je jeden den málo a návštěvníci se rádi ubytují právě v hotelové síti SIVEK HOTELS. Je to proto, že tyto hotely jsou v lokalitách s vynikajícím dopravním spojením. Kromě hotelu Kampa je i hotel William *** + situován v části Malá Strana, blízko k historickému centru města. Stejně hotel Melantrich *** má vynikající strategickou polohu mezi Václavským a Staroměstským náměstím, s výhledem na jedno z nejstarších tržišť v Praze. K dispozici je i hotel Harmony *** v samém srdci Prahy přímo na jedné z hlavních tříd. Všechny nabízejí bohatý doprovodný program s atrakcemi a exkurzemi a zajímavé pobytové balíčky. Ty nabízejí prostřednictvím vlastní incomingové cestovní kanceláře, která ročně přiveze více než 150 000 zahraničních klientů.

 

Sivek Hotels

 

 

Výkonný ředitel sítě SIVEK HOTELS Viliam Sivek, jr. říká: „Zájem zahraničních, ale i domácích návštěvníků o Prahu se neustále zvyšuje, což pociťujeme i my v naší síti. Nejvíce ubytovaných u nás tvoří domácí návštěvníci, za nimi následují Slováci, Němci, Rusové, Italové a Francouzi. Za prvních 9 měsíců letošního roku evidujeme nárůst hostů ze Slovenska v našich zařízeních o více než 5 %. Naše cestovní kancelář nabízí hostům i poznávací balíčky, jako například Židovská Praha, Praha stověžatá, Praha po stopách rytířů, Prohlídka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-město UNESCO, Karlštejn a jiné. Jsme schopni uspokojit i poptávku po akcích na klíč dle zadání klientů a připravit jim okružní jízdy po republice i mimo. O tom, že s tím máme velké zkušenosti, svědčí i to, že jsme v první polovině tohoto roku zajišťovali s týmem SIVEK EVENTS největší kulturně-sportovní událost v historii české republiky, Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.“

 

 

Více informací je na www.sivekhotels.com, www.hotelselskydvur.cz,

www.facebook.com/pages/Czech-National-Culinary-Team/141156412590458?fref=ts

 

Napsat komentář