Předvánoční magická Praha je jedno z nejkrásnějších měst přitahující návštěvníky. Poskytuje odpočinek, zábavu, historii, kulturu i obchodní setkání.

 

Většina návštěvníků se během návštěvy Prahy vydává i na procházku po nejkrásnější prohlídkové trase, po Královské cestě, po které procházely korunovační průvody českých králů. Královská cesta začíná u dnešního Obecního domu a provede nás přes známá a historická místa jako jsou Staroměstské náměstí, Klementinum, Karlův most, Malostranské náměstí, Nerudova ulice až vzhůru na Pražský hrad do Katedrály sv. Víta, kde se odehrávaly korunovace českých králů. A i když Královskou cestu na mapě nenajdete, každý ji zná a stala se symbolem staré Prahy. Každé místo na trase Královské cesty dýchá českou historií ale i současností a nabízí nádherné pohledy a vyhlídky na stověžatou Prahu.

 

Sivek Hotels
Sivek Hotels

Častými návštěvníky jsou cizinci převážne Slováci.

Slováci podle posledních údajů již předběhli v kupní síle Čechy a rádi své peníze utrácejí. O rostoucí atraktivnosti Prahy se přesvědčili i Slovenští novináři.”

Slovenští novináři zavítali do Prahy v rámci press tripu ve dnech 26. – 29. listopadu 2015, aby se seznámili s novým projektem – Praha filmová, který představuje hlavní město jako filmovou destinaci. Praha filmová zájemce seznamuje s místy, kde se natáčely oblíbené filmy či poodhrne roušku historie filmařiny a speciálních efektů. Slovenští novináře navštívili i řadu nejznámějších pražských památek a vychutnali si předvánoční atmosféru na tradičních Adventních trzích na Staroměstském náměstí. Press trip pro slovenské novináře organizoval CzechTourism, hotelová síť SIVEK HOTELS a PR agentura PAPER LIFE.

 

 

Na Prahu je jeden den málo a návštěvníci se rádi ubytují právě v hotelové síti SIVEK HOTELS. Je to proto, že tyto hotely jsou v lokalitách s vynikajícím dopravním spojením. Kromě hotelu Kampa je i hotel William *** + situován v části Malá Strana, blízko k historickému centru města. Stejně hotel Melantrich *** má vynikající strategickou polohu mezi Václavským a Staroměstským náměstím, s výhledem na jedno z nejstarších tržišť v Praze. K dispozici je i hotel Harmony *** v samém srdci Prahy přímo na jedné z hlavních tříd. Všechny nabízejí bohatý doprovodný program s atrakcemi a exkurzemi a zajímavé pobytové balíčky. Ty nabízejí prostřednictvím vlastní incomingové cestovní kanceláře, která ročně přiveze více než 150 000 zahraničních klientů.

 

Sivek Hotels
Sivek Hotels

 

 

Výkonný ředitel sítě SIVEK HOTELS Viliam Sivek, jr. říká: “Zájem zahraničních, ale i domácích návštěvníků o Prahu se neustále zvyšuje, což pociťujeme i my v naší síti. Nejvíce ubytovaných u nás tvoří domácí návštěvníci, za nimi následují Slováci, Němci, Rusové, Italové a Francouzi. Za prvních 9 měsíců letošního roku evidujeme nárůst hostů ze Slovenska v našich zařízeních o více než 5 %. Naše cestovní kancelář nabízí hostům i poznávací balíčky, jako například Židovská Praha, Praha stověžatá, Praha po stopách rytířů, Prohlídka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-město UNESCO, Karlštejn a jiné. Jsme schopni uspokojit i poptávku po akcích na klíč dle zadání klientů a připravit jim okružní jízdy po republice i mimo. O tom, že s tím máme velké zkušenosti, svědčí i to, že jsme v první polovině tohoto roku zajišťovali s týmem SIVEK EVENTS největší kulturně-sportovní událost v historii české republiky, Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.”

 

 

Více informací je na www.sivekhotels.com, www.hotelselskydvur.cz,

www.facebook.com/pages/Czech-National-Culinary-Team/141156412590458?fref=ts

 

GoldBach - LUXURY MAGAZÍN
  • 5
    Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × four =