O Češích se ví, že jsou milovníky zvířat. To ostatně potvrdil i nedávný průzkum, který ukázal, že Češi ve svých domácnostech chovají ne stovky tisíc, ale rovnou miliony mazlíčků. Pravdou však je, že domácí mazlíčkové nejsou zrovna nenároční. Musíte se o ně starat, navíc pořádně lezou do peněz. Podle nedávného průzkumu lze také říct, že Češi na svých domácích mazlíčcích rozhodně nešetří. Jsou schopni za ně utratit i miliony, ba i miliardy. 

Víte, jací domácí mazlíčkové se nejčastěji chovají v českých domácnostech? Rozhodně vedou pejsci. I proto se Čechům říká, že jsou národem pejskařů. Podle průzkumu se nachází v českých domácnostech kolem dvou milionů pejskařů. Kromě pejsků se však chovají hojně taky kočky, kterých je však znatelně méně – v českých domácnostech bychom jich našli asi jenom milion. 

Kromě psů a koček se hojně chovají taky papoušci. Nejčastěji se chovají nenáročné andulky nebo kanárci, kterým se nemusí kupovat velké venkovní voliéry, ale kterým postačí jenom drobná ptačí klec, která se dá dohromady z hliníkových profilů a dalších součástek. Roste však také popularita terarijním zvířátkům, jako jsou hadi nebo taky pavouci, kteří nevyžadují tolik péče. 

Za co nejvíce Češi utrácí v souvislosti s domácími mazlíčky?

Jelikož bylo zmíněno, že Češi jsou ochotní za své domácí mazlíčky utratit i miliony, ba i miliardy, nabízí se otázka, za co konkrétního tedy utrácí v souvislosti s jejich domácími mazlíčky. Podle průzkumu se utrácí hlavně za krmivo. To leze do peněz hlavně pejskařům, kteří jsou ochotní za nejrůznější delikatesy pro psí mazlíčky utratit nemalé sumy peněz. Kromě toho se však utrácí i za hračky, pelíšky nebo za transportní tašky. 

Platí se pojištění i očkování

Dalšími velkými položkami, které znatelně pociťují všichni chovatelé domácích mazlíčků, jsou nejrůznější očkování a taky pojištění. Zatímco mnohá očkování jsou povinná, pojištění je dobrovolné. Stále více chovatelů si však uvědomuje, že domácí mazlíčkové mohou napáchat mnoho drahých škod, a tak raději pojištění sjednají.

Napsat komentář