Zvelebujete si svou zahradu pro svou rodinu a své hosty a už vám do ní chybí pouze dobrý gril? Trh nabízí venkovní grily  v mnoha druzích. Při objednávce se nezajímáme pouze o ceny a design, ale musíme si všímat i materiál, bezpečnost grilu, stabilitu konstrukce a komfort při obsluze. Doporučujeme se zaměřit na poměr kvality, ceny a účelovosti. Největší popularitu si získaly venkovní grily na dřevěné uhlí. Romantika otevřeného ohně se neodmítá. O jejich životnosti rozhoduje materiál, proto upřednostněte litinu před černým plechem. Zvlášť se zajímáme o stabilitu, polohovatelnost, regulaci výkonu a jeho skladování. Výhody – snadné použití, rozebírání, přenos i skladování.  Nevýhody – dřevěné uhlí se rychle vypálí, vytváří kouř a prach, spaliny uvolňují škodlivé látky.  

 

Elektrické zahradní grily

Komfort při použití nabízejí zahradní grily. Při jejich koupi si všímejte, zda mají nepřilnavý povrch, příkon alespoň 1 800 wattů, možnost regulace, stabilní konstrukci a možnost údržby.  U elektrických grilů jsou izolované rukojeti a nádobky na zachytávání šťávy. Výhody – malé rozměry a nízká hmotnost, mobilita i během provozu, zdravá příprava potravin, rychlost přípravy jídla, možnost regulovat teplotu, rychlá a jednoduchá obsluha, jednoduchá údržba. Nevýhody – omezené použití venku, nutnost elektrické přípojky, nevelká plocha desky.

Grily na lávové kameny nebo přenosné mini grily?

Pokud rádi a často kempujete, jsou přenosné mini grily jasná volba. Zaujaly vás grily s lávovými kameny? Sopečné kameny se plynem nebo elektrickou spirálou zahřívají, působí na potraviny sálavým teplem. Do pokrmů se nedostávají škodlivé látky, vynikající přírodní chuť – nenapodobitelné aroma. Výhody – rychlé rozpálení grilu, zdravá příprava potravin, grilovat lze i interiéru, jednoduchá údržba. Nevýhody – potřeba plynové láhve, vyšší cena paliva, pomalá regulace teploty.

 

Napsat komentář