Voda je pro člověka nesmírně důležitá. To ale přece všichni moc dobře víme. Nebo ne? Podívejte se kolem sebe. Zjistíte, že spousta lidí bere pitný režim hezky řečeno na lehkou váhu. Možná mezi takové dokonce patříte i vy! Pojďme si tedy představit pomocníky, kteří vám pomohou žít zase o něco zdravěji.

Čerstvá pramenitá voda je bez debat tím nejlepším způsobem dodržování pitného režimu. V tomto článku se tedy nebudeme vůbec zabývat pitím vody kohoutkové. Její každodenní konzumace je v některých oblastech totiž přinejmenším riziková. Jak si tedy zajistit stálý přísun kvalitních tekutin? Velmi praktické je využívat výdejníky na barelovou vodu.

Výdejníky na vodu a jejich plusy

Takový výdejník má mnoho výhod. Máte jistotu, že barel je vždy plný čerstvé pramenité vody, vodu si můžete podle potřeby zchladit či naopak ohřát a máte ji neustále k dispozici. Takový je základ. Další funkce se již mění podle konkrétního modelu.

Výdejníky mají však společnou ještě jednu věc. Dávkovat do nich budete vždy barel o objemu 18,9l. Mimo to, že se jedná o dostatečnou zásobu vody pro celou rodinu na velmi dlouhou dobu, má barel i svůj ekologický aspekt. Spotřeba klasických menších PET lahví je ve velkých městech velmi často v tunách. Barely jsou nejenom větší (nespotřebují se tak rychle), ale také jsou většinou vratné. Po patřičné dezinfekci jsou pak vráceny zpátky do oběhu! V době, kdy by měla otázka životního prostředí zajímat každého nás, se jedná o zajímavou možnost, jak Matku Zemi alespoň trochu ušetřit…

Výdejník na vodu jako stylový doplněk

Výdejníky vody na barely nejsou jen zdrojem pitné vody, ale také stylovým domácím doplňkem. Mnoho výrobců se totiž snaží své přístroje dělat tak, aby dostáli vysokým nárokům na design. Velkou roli hraje také ergonomika. Vyrábějí se proto i takzvané stolní výdejníky. Ty si své místo najdou zkrátka kdekoli.

Jak vidíte, pořídit si výdejník je všemi směry chytrý tah!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

svet zeny

Žena

 

Napsat komentář