Střední škola je přípravou na budoucí povolání a obdobím osvojování mnoha znalostí. Zejména tehdy, pokud student už další vzdělávání na vysoké škole neplánuje, on i jeho rodiče intenzivně řeší otázku následného pracovního uplatnění.

Svoje šance nejen v zaměstnání můžete zvýšit získáváním nových zkušeností. Ideální cestou k nim jsou jazykové kurzy v zahraničí.

Kurzům kraluje angličtina

Na kurzu se doučíte jazyk, nejčastěji to bývá angličtina, protože oblíbenými lokalitami jsou Velká Británie či USA pro ty, které láká zakusit na vlastní kůži poněkud více odlišnou kulturu. Studovat se ale dá například v Německu nebo ve Francii.

Bát se nemusí ani ti, kteří jsou v cizím jazyce zatím na úrovni začátečníka. Tento faktor je ovšem nutné zohlednit při výběru kurzu. Co nabídnout mají pobyty i těm pokročilým, ti si pak mohou svoje schopnosti potvrdit i získáním některého z mezinárodně uznávaných certifikátů. To vám později může otevřít například dveře k lukrativním pracovním nabídkám.

Zlepšíte si nejen jazyk

Potrénujete si zkrátka důkladně mozek, ale samozřejmě že v případě jazykových kurzů nejde výhradně o zlepšení cizího jazyka. Pro mladé lidi jde současně o ideální způsob, jak poznat odlišnou mentalitu a najít si i mezi cizinci mnoho nových přátel. Přivezete si domů spoustu zážitků a z několikatýdenního kurzu tak můžete těžit v podstatě celý život, a to nejen po stránce profesní, ale také právě osobní. Život v cizí zemi je absolutně nepřenosnou zkušeností, kterou vám návštěva v roli pouhého turisty nikdy nezprostředkuje.

Navíc se pro většinu teenagerů bude jednat o první, ale o to důležitější krok k samostatnosti. Byť zatím pouze po omezenou dobu, náhle ovšem nebudou bezprostředně po ruce rodiče, kteří možná za svou ratolest dosud zařizovali většinu podstatných záležitostí. Ocitnete-li se delší dobu v zahraničí, dokonale se tak naučíte spoléhat sami na sebe a zvyknete si plánovat. Poznáte svoje osobnostní limity a zjistíte, že jsou mnohem dál, než jste kdy předpokládali. Což se pozitivně odrazí na vašem sebevědomí.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter

Promo clanky

SEO odkazy

Napsat komentář