Chystáte se na cestu do zahraničí a říkáte si, že cestovní pojištění nebude nutné? Omyl! I když cestujete pouze do států Evropské unie, s průkazem pojištěnce s i v některých situacích nevystačíte. Cestoví pojištění do zahraničí vám pomůže v situacích, kdy máte problém s jazykem, je třeba uhradit převoz do ČR nebo zaplatit spoluúčast na ošetření.

Proč si sjednat pojištění do zahraničí?

V případě sjednání cestovního pojištění do zahraničí, získáte celou řadu výhod:

  • Asistenční služba – pomůže vám zajistit neodkladnou zdravotní péči 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Komunikace probíhá v českém jazyce.
  • Spoluúčast za léky a lékařskou péči – z cestovního pojištění je hrazena také spoluúčast.
  • Úhrada nákladů na dopravu a ubytování osoby, která vás doprovází – z cestovního pojištění jsou hrazeny náklady na transport spolucestujícího zpět do vlasti, případně repatriaci ostatků.
  • Přidružené připojištění – je možné si připojistit pojištění odpovědnosti za škody, zavazadla, stornopoplatky u zájezdů, zcizení či poškození zavazadel a zapomenout nelze ani na úrazové pojištění, v případě, že chcete provozovat adrenalinové sporty.

Cena pojištění do zahraničí není nijak vysoká. Zkuste porovnat, kolik vás mohou stát poplatky v případě zranění v zahraničí… jedná se i o milionové částky. Cestovní pojištění je vhodné si sjednat co nejdříve před odjezdem.

Jak získat výhodnější cenu za pojištění?

Tarify pro cestovní pojištění jsou různé. Závisí na délce pobytu, důvodu cesty do zahraničí a také na zvolených připojištěních. Rozhodně je vhodné jednotlivé tarify srovnávat. Sjednání pojištění online je zpravidla výhodnější, než na pobočce a to jak z hlediska ceny, tak z hlediska času stráveného čekáním. Cestovní pojištění nabízí celá řada pojišťoven (náš tip je pojištění do zahraničí od pojišťovny ERGO).

Vždy si zjistěte, co obsahuje smlouva, především jaké jsou limity pojistného plnění. Připojistit lze také děti, které cestují například na tábor nebo zájezd do zahraničí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum Zprávy

Press-News.cz

Napsat komentář