Letošní zima opět prověřila starší budovy, nakolik je jejich stávající izolace odolná vůči mrazům. Možná se někteří váhaví jedinci konečně rozhoupali pro zateplování budov. Samotná aplikace různých typů izolace se dá provádět v průběhu celého roku. Teplé období je výhodnější pro zhotovení dostatečně funkční izolační hmoty, interiéry lze izolovat i v zimě. Zateplením fasády i vnitřních prostor v budovách si zajistíte dostatečné teplo během zimy, ale i chládek v průběhu parných měsíců. Izolováním budovy si učiníte pobyt v místnostech příjemnější a ještě ušetříte částky vynakládané na energie a otop. Nemluvě o snížení negativní ekologické stopy.

Minerální izolace se hodí jako podklad pro zateplení fasád i do vikýřů a podhledů

Před zateplením budov je potřeba aplikovat funkční izolaci. Každý typ zdiva si vyžaduje specifická řešení. Odolné, nejpoužívanější způsoby jsou celulózová a minerální izolace. Obě se aplikují foukáním. Do otvorů, škvír i na celé fasádní plchy se speciálním strojem fouká daný materiál. Minerální izolace je postavena na materii tvořené z granulátu, jehož základ tvoří minerální vlna. Minerální izolační materie se dá použít na všechny typy zdiva kromě mokrého podkladu. Vyniká odolností proti plísním, hlodavcům a hmyzům.

Celulózová izolace je ideálním materiálem do exteriéru i interiéru, vyplní každou škvíru

Pokud si nejste jisti, jakou izolaci použít zrovna na vašem starším domě či naopak na novostavbě, informujte se u odborníků. Možná vám bude doporučena velmi odolná celulózová izolace. Aplikuje se rovněž foukacím strojem, ovšem vyniká na všech typech povrchů. Výtečné izolační a bezpečnostní vlastnosti ji řadí mezi oblíbené matriály pro využití v izolaci interiérů. Celulóza vydrží oheň, žár, vlhko i mechanické poškození.

One thought on “Na zateplování budov nikdy není pozdě

Napsat komentář