To, co je nám drahé se snažíme si chránit. A k ochraně jsou potřebné odpovídající prostředky. To platí i pro dveřní zámky. Pokud se do vašeho bytu nebo domu snaží proniknout nějaký zloděj, bude  zámek tím prvním, s čím se bude muset popasovat. Bylo by tedy chybou podcenit výběr zámku, naopak se víc než vyplatí použít třeba bezpečnostní vložky, které budou odolné třeba vyražení nebo vyhmatání pomocí planžety. Z dlouhodobých statistik totiž vyplývá, že zloděj dá vždy přednost méně zabezpečeným bytům a domům před těmi dobře zabezpečenými.

Řídíme se rozumem

K jednoduchému rozdělení odolnosti jednotlivých dveřních zámků slouží čtyři třídy, do kterých se dělí. Od jednoduchých zámků třídy I., až po opravdu masivní a téměř nedobytné bezpečnostní vložky třídy IV. Třídu ale stále volíme hlavně podle toho, do jakých dveří a kam zámek nakonec přijde. Je nesmysl dávat zámek IV. Třídy na prosklené balkonové dveře, kde je vysoká pravděpodobnost, že zloděj stejně raději vytlačí sklo. A stejně tak je nesmysl dávat do nových vchodových dveří zámek nižší třídy, než je III.

Pro všechny typy dveří

Dveřní zámky, lidově také „FAB vložky“, podléhají příslušným výrobním normám a tak je zaručena jejich vzájemná kompatibilita. Pokud tedy chcete vyměnit pouze vaši starou vložku za vložku bezpečnostní, stačí dodržet stejnou normu a máte vyhráno. V nabídce obchodů najdete vložky různého provedení a vnitřní stavby, cylindrické, oboustranné s více rovinami stavítek, různých délek, atd. Jak vidíte, vybírat je z čeho a podcenění základního bezpečnostního prvku, jakým dveře jsou, se opravdu nevyplácí. Náhrada odcizeného vybavení v bytě nebo domě totiž rozhodně nebude levnou záležitostí. Investice do kvalitní bezpečnostní vložky se vyplatí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

svet zeny

Press-News.cz

Napsat komentář