Pořídili jste si inovativní osvětlovací systém Philips Hue, nebo o jeho koupi uvažujete? Přemýšlíte, jak složité bude nastavit vše potřebné, abyste si kdykoliv dokázali vytvořit tu správnou atmosféru? Aplikace Philips Hue vás překvapí kombinací své praktické jednoduchosti a množstvím možností, jak ji lze nastavit.

V nabídce společnosti Philips naleznete nepřeberné množství nástěnných, stropních i stolních svítidel, ale také řadu LED pásků a stmívatelných barevných žárovek s paticemi E27 a GU10, které lze jednoduše použít pro systém Philips Hue a které můžete díky propojení přes jednotku Bridge ovládat prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo tabletu.

Při spojení Philips Hue s dalšími aplikacemi pak vytvoříte celý systém pro chytrou domácnost. To vám umožní jednotně ovládat veškerá zařízení od světel přes žaluzie, alarmy, kamery, termostaty až po zámky dveří.

Nastavení Hue krok za krokem

Pro snadný začátek se systémem Philips Hue je ideální si zakoupit tzv. startovací sadu Starter Kit, která obsahuje základní sestavu dvou nebo více světelných zdrojů a jednotku Bridge. Starter Kity jsou k dostání buď se stmívatelnými žárovkami ve variantě White (bílé světlo), White ambiance (bílé světlo s možností měnit teplotu chromatičnosti), nebo ve variantě White and color ambiance (s možností vytvářet jakýkoliv bílý i barevný efekt).

Aby se daly vybrané žárovky propojit s aplikací Philips Hue, stačí je umístit do svítidel, která zapnete běžným vypínačem. Poté zapojte jednotku Bridge do elektřiny a druhým přiloženým kabelem do domácího Wi-Fi routeru. V aplikaci nebo si stáhněte originální aplikaci Philips Hue a pak již stačí Bridge a žárovky s aplikací jednoduše propojit. Pokud se zařízení s aplikací nespáruje automaticky, zadejte do aplikace výrobní číslo výrobku a Hue si již žárovky, svítidla či Bridge dohledá.

Při prvním nastavení po vás aplikace bude požadovat zvolení místnosti, ve které máte nové zařízení umístěno. To vám značně zjednoduší nastavení osvětlení při koupi dalších svítidel nebo žárovek Philips Hue. Bridge zvládne propojit s aplikací až 50 takovýchto zařízení.

Vytvořte si pravidla pro pohodový den

Aplikace Philips Hue zpříjemní vaše každodenní návyky. Základní pravidla pro fungování osvětlení si nastavte v sekci Rutiny. Například funkce „Pozvolné probouzení“ vás ráno příjemně naladí do nového dne, funkce „Pozvolné usínání“ vás zase připraví na kvalitní spánek. Na základě vaší GPS polohy nebo odpojení z domácí Wi-Fi aplikace pozná, kde se právě nacházíte, a tak si můžete nastavit třeba také to, ve který moment se zhasnou všechna LED světla v domě.

Pokud chcete jednoduše ochránit svůj majetek a odradit případné zloděje v době, kdy odjíždíte na delší pracovní cestu nebo dovolenou, pak je právě pro vás určena funkce nepravidelného rozsvěcení a zhasínání světel v jednotlivých místnostech. Váš domov pak zvenčí vypadá, jako by v něm stále někdo pobýval.

Philips Hue vás překvapí svým jednoduchým a intuitivním ovládáním. Ať už se chystáte pracovat, odpočívat nebo posedět s přáteli u sklenky vína, aplikace Philips Hue vám poskytne nepřeberné množství možností, jak si zpříjemnit den a vytvořit příjemnou atmosféru.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Žena

MetSo.cz

40plus.cz

Napsat komentář