Pracovníci grafických studií, reklamních odvětví i jednotlivci častokrát musejí sáhnout po specifickém způsobu frézování, potisku, řezání či gravírování, jejž umožňuje sofistikovaná CNC výroba. Naprogramovaný či volitelný stroj si hravě poradí s drobnými předměty ze dřeva, které bezchybně ořeže a vyřízne. Snadno se zhostí nesnadného úkolu gravírování propisek, drobných kovových kousků i velkoplošných předmětů. Potisk látek, papíru, dřeva i EPP je díky CNC fréze daleko jednodušší a preciznější než při ruční výrobě. Toužíte-li mít opracované předměty jeden jako druhý, použijte stroj CNC. Kdo chce mít originál, spokojí se s uměleckým, ručním opracováním jednotlivých výrobků a předmětů.

Všechny CNC práce jsou precizní, výrobky jsou jeden jak druhý

Jednotlivým nastavením speciální frézky je CNC práce pokaždé velice přesná a precizní. Každý kousek vypadá jako podle šablony. Tou šablonou se rozumí speciální vzor zpracovaný CNC frézkou, jež umožňuje gravírování, vyřezávání i potisk. Výhodou frézy jsou použitelnost u mnoha typů materií, velké rozměry předmětů a výrobků, které je možné do frézovacího stroje upnout a náležitě zpracovat.

Jak vlastně pracuje CNC frézka?

CNC frézka totiž dokáže opracovat maximální plochu o rozměrech 490×1070 milimetrů. Navíc je stroj podle typu materiálu schopen pracovat rychlostí 200-800 mm/min. Mezi materie, jež je CNC stroj schopen ofrézovat, patří kupříkladu dřevo, balsa, dural, uhlíky, sklolaminát, plexisklo a kuprexit. Škála typologií vhodných k opracování je opravdu široká. Pro představu zákazníků, kolik stojí jeden výrobek opracovaný CNC frézkou: balsa 4 Kč/min., překližka pět, sklotexit sedm, neželezné kovy 8 Kč/minutu. Přípravné práce jsou oceněny na 125 Kč/15 minut.

Napsat komentář